The Best Thing that Never Happened to Me

Laura Tait a Jimmy Rice

Everyone remembers their first love. Holly certainly remembers Alex. But she decided ten years ago that love wasn't about mix tapes and seizing the moment - though she's not exactly sure it's about... secret dates with your boss, either. But what if the feelings never really went away? Alex wants to make every moment of his new job count. It's a fresh start in a big city, and he's almost certain that moving to London has nothing to do with Holly. Almost. How do you know if it was meant to be... Or never meant to happen at all?
Viac

Autor: Jimmy Rice & Laura TaitováPočet strán: 373Vydavateľstvo: JotaRok vydania: 2014Kníhkupectvo: KnihcentrumSkôr, než sa pustíme do recenzie, by som veľmi pekne chcela poďakovať kníhkupectvu Knihcentrum, ktoré mi zaslalo knižku na prečítanie a zrecenzovanie. A aby som sa tu netešila sama, na konci článku vás čaká súťaž, takže už nebudem zdržovať a poďme na to :-). Prvá vec, ktorá ma na[...]

Čítať ďalej
Everyone remembers their first love.
Holly certainly remembers Alex. But she decided ten years ago that love wasn't about mix tapes and seizing the moment - though she's not exactly sure it's about secret dates with your boss, either.

But what if the feelings never really went away?
Alex wants to make every moment of his new job count. It's a fresh start in a big city, and he's almost certain that moving to London has nothing to do with Holly. Almost.

How do you know if it was meant to be... Or never meant to happen at all?