The Elite (The Selection, #2)

Kiera Cass
HarperTeen • 2013

The Selection began with thirty-five girls.Now with the group narrowed down to the six Elite, the competition to win Prince Maxon's heart is fiercer than ever—and America is still struggling to decide...de where her heart truly lies. Is it with Maxon, who could make her life a fairy tale? Or with her first love, Aspen?America is desperate for more time. But the rest of the Elite know exactly what they want—and America's chance to choose is about to slip away.
Viac

  • Počet strán: 336 strán
  • ISBN13:9780062059963
  • Ďalšie vydania: Elita
  • Séria: The Selection

Kiera Cassová 1

Z anglického originálu- The EliteŽáner- YAPreklad- Veronika RedererováSéria- Selekcia (2.diel z 5)Počet strán- 312Väzba- pevná väzba s obalomRok vydania- 2015Vydavateľstvo- CooBooČítané- jún 2017Viac informácií o titule nájdete na tomto odkaze.Čítaj ďalej...:)

Čítať ďalej

Elitu som čítala už pred časom kedže som na blogu nebola veľmi aktívna. Ale receznziu predsa len napíšem. Kniha sa mi nejako extra nepáčila. Bola dosť zmetočná a volo v nej veľa postáv, ktorýn som veľmi nerozumela. Stalo sa tam toho toľko ,,že až" a niekedy som sa v tom doslova strácala.  Veľa postáv, veľa dejových liniek a celé to bolo na môj vkus dosť domotané celé. Na instagrame som to[...]

Čítať ďalej
The Selection began with thirty-five girls.
Now with the group narrowed down to the six Elite, the competition to win Prince Maxon's heart is fiercer than ever—and America is still struggling to decide where her heart truly lies. Is it with Maxon, who could make her life a fairy tale? Or with her first love, Aspen?

America is desperate for more time. But the rest of the Elite know exactly what they want—and America's chance to choose is about to slip away.