The Danish Girl

David Ebershoff
Orion • 2015

Loosely inspired by a true story, this tender portrait of marriage asks: What do you do when the person you love has to change? It starts with a question, a simple favour asked by a wife of her husban...d while both are painting in their studio, setting off a transformation neither can anticipate. Uniting fact and fiction into an original romantic vision, The Danish Girl eloquently portrays the unique intimacy that defines every marriage and the remarkable story of Lili Elbe, a pioneer in transgender history, and the woman torn between loyalty to her marriage and her own ambitions and desires. The Danish Girl is an evocative and deeply moving novel about one of the most passionate and unusual love stories of the 20th century.
Viac

  • Počet strán: 336 strán
  • ISBN13:9781474601573
  • Ďalšie vydania: Dánske dievča

Zvýraznený článok Spoločenské romány Recenzie

Bezpečne na tému trans Einar Wegener, hrdina uchvacujúceho debutu Davida Ebershoffa Dánske dievča, je síce malým, no uznávaným dánskym maliarom krajiniek, citlivým človekom a milujúcim manželom. A zároveň je aj extravagantnou a očarujúcou ženou menom Lili. Na prvých stranách knihy (ktorú, ako sa dozvedáme, inšpiroval skutočný príbeh), sme svedkami zásadného zlomu.

Čítať ďalej

2017 David Ebershoff Ikar

Autor – David Ebershoff Originálny názov – The Danish girl Vydavateľstvo – Ikar Rok vydania – 2017 Počet strán - 368 Hodnotenie na Goodreads – 3,74/ 13 188Anotácia Dán Einar, krajinkár jutskej prírody, a Američanka Greta, známa portrétistka, sa stretli ešte počas štúdií v Kodani a vzali sa. Ich spoločný život postupne narúšajú Einarove sklony prezliekať sa a neskôr aj vydávať za[...]

Čítať ďalej

Ikar Recenzie

Einar a Greta sa spoznali na umeleckej škole v Kodani. Ona sa hneď zaľúbila a aj on k nej prechovával city. Zosobášili sa a žili pokojný život. Obidvaja boli maliari. Einar kreslil krajinky, zatiaľ čo Greta kreslila portréty. Nevedela nič dotiahnuť do dokonalosti. Niečo jej chýbalo. Nastal deň, keď jej chýbal ženský model na maľbu. Jediný, kto bol poruke, bol jej manžel. Einar si[...]

Čítať ďalej
Loosely inspired by a true story, this tender portrait of marriage asks: What do you do when the person you love has to change? It starts with a question, a simple favour asked by a wife of her husband while both are painting in their studio, setting off a transformation neither can anticipate. Uniting fact and fiction into an original romantic vision, The Danish Girl eloquently portrays the unique intimacy that defines every marriage and the remarkable story of Lili Elbe, a pioneer in transgender history, and the woman torn between loyalty to her marriage and her own ambitions and desires. The Danish Girl is an evocative and deeply moving novel about one of the most passionate and unusual love stories of the 20th century.

Mohlo by sa vám páčiť