Ghosted

Rosie Walsh

Seven perfect days. Then he disappeared. A love story with a secret at its heart.When Sarah meets Eddie, they connect instantly and fall in love. To Sarah, it seems as though her life has finally begu...n. And it's mutual: It's as though Eddie has been waiting for her, too. Sarah has never been so certain of anything. So when Eddie leaves for a long-booked vacation and promises to call from the airport, she has no cause to doubt him. But he doesn't call.Sarah's friends tell her to forget about him, but she can't. She knows something's happened--there must be an explanation.Minutes, days, weeks go by as Sarah becomes increasingly worried. But then she discovers she's right. There is a reason for Eddie's disappearance, and it's the one thing they didn't share with each other: the truth.
Viac

  • Počet strán: 337 strán
  • ISBN13:9780525522775
  • Ďalšie vydania: Keby zavolal

Asi každý si prešiel niekoľkými sklamaniami z lásky. Nadšením, prvotným spoznávaním toho druhého, ale aj prehnanými očakávaniami či sklamaním, ak to nevyjde. Je to jednoducho kolobeh, ktorý patrí k životu. Predstavte si, že spoznáte skvelého muža, strávite spolu sedem nádherných dní a zamilujete sa. Uveríte, že je to obojstranné. Akoby ste celý život čakali jeden na druhého. Pred[...]

Čítať ďalej

Sedem nádherných dní. Potom sa odrazu odmlčal. Čo bráni ich láske? Predstavte si, že spoznáte skvelého muža, strávite spolu sedem nádherných dní a zamilujete sa. Uveríte, že je to obojstranné. Akoby ste celý život čakali jeden na druhého. Pred odletom na plánovanú dovolenku vám sľúbi, že z letiska zavolá. Ani najmenej o tom nepochybujete. Ibaže už sa neozve. Priatelia vám radia, aby ste[...]

Čítať ďalej
Seven perfect days. Then he disappeared. A love story with a secret at its heart.

When Sarah meets Eddie, they connect instantly and fall in love. To Sarah, it seems as though her life has finally begun. And it's mutual: It's as though Eddie has been waiting for her, too. Sarah has never been so certain of anything. So when Eddie leaves for a long-booked vacation and promises to call from the airport, she has no cause to doubt him. But he doesn't call.

Sarah's friends tell her to forget about him, but she can't. She knows something's happened--there must be an explanation.

Minutes, days, weeks go by as Sarah becomes increasingly worried. But then she discovers she's right. There is a reason for Eddie's disappearance, and it's the one thing they didn't share with each other: the truth.