Let's Get Textual (Texting, #1)

Teagan Hunter

A wrong number is supposed to be just that—a wrong number.Delete. Done.Do not continue to text. Do not flirt.A wrong number shouldn't be the first person on your mind in the morning, or the last at ni...night...and you're definitely not supposed to talk them into buying a baby goat.Because that would be weird.When Zach Hastings and I get into a wrong-number mix-up, we don't follow the rules. We keep texting and flirting, because he's wicked funny and perfectly nerdy and a wonderful distraction.I'm not looking for love, and Zach definitely had the wrong number.But maybe...Maybe he's the right guy.
Viac

 Nesprávne číslo.  Správny chlap. Dokonalá láska. Nesprávne číslo má byť len nesprávne číslo.Vymazať. Neriešiť.Nepísať. Neflirtovať. Nesprávne číslo by nemala byť prvá vec, na ktorú človek ráno myslí, a posledná vec, o ktorej uvažuje, keď zaspáva. A už vôbec by ste neznámy kontakt nemali nahovoriť na to, aby si kúpil malé kozliatko. Bolo by to zvláštne.Keď sa pre nesprávne číslo omylom[...]

Čítať ďalej

 Nesprávne číslo. Správny chlap.Dokonalá láska.Nesprávne číslo má byť len nesprávne číslo.Vymazať. Neriešiť.Nepísať. Neflirtovať. Nesprávne číslo by nemala byť prvá vec, na ktorú človek ráno myslí, a posledná vec, o ktorej uvažuje, keď zaspáva. A už vôbec by ste neznámy kontakt nemali nahovoriť na to, aby si kúpil malé kozliatko. Bolo by to zvláštne.Keď sa pre nesprávne číslo omylom zoznámim[...]

Čítať ďalej
A wrong number is supposed to be just that—a wrong number.

Delete. Done.

Do not continue to text. Do not flirt.

A wrong number shouldn't be the first person on your mind in the morning, or the last at night...and you're definitely not supposed to talk them into buying a baby goat.

Because that would be weird.

When Zach Hastings and I get into a wrong-number mix-up, we don't follow the rules. We keep texting and flirting, because he's wicked funny and perfectly nerdy and a wonderful distraction.

I'm not looking for love, and Zach definitely had the wrong number.

But maybe...

Maybe he's the right guy.