Animalium

Jenny Broom
Templar • 2017

Welcome to the museum! There are more than 160 animal specimens to be discovered in Animalium, the first in a series of virtual museums. Wander the galleries - open 365 days a year - and discover a c...ollection of curated exhibits on every page, accompanied by informative text. Each chapter features a different branch of the tree of life, from the simple sponge to the enormous elephant.
Viac

Animálium pristálo v našej domácej knižnici hneď trikrát. Najskôr anglicky (kto mohol tušiť, že českému prekladu to bude trvať len dva roky?). Potom česky (predsa len, deti chodia do českých škôl). A teraz konečne aj slovensky! Knihy zo série Vitajte v múzeu sú fascinujúce. Kombinujú […]

Čítať ďalej
Welcome to the museum! There are more than 160 animal specimens to be discovered in Animalium, the first in a series of virtual museums. Wander the galleries - open 365 days a year - and discover a collection of curated exhibits on every page, accompanied by informative text. Each chapter features a different branch of the tree of life, from the simple sponge to the enormous elephant.

Mohlo by sa vám páčiť