Koho by nezajímaly slabé chvilky mocných nebo záhady, které dosud nikdo nerozluštil. // Klub knihomolů

Giles Milton (Milan Kopecký)

Keď Hitler bral kokaín a Leninovi ukradli mozog

IKAR - 2016
413 strán
ISBN: 9788055147444
Originálny názov: When Hitler Took Cocaine and Lenin Lost His Brain: History's Unknown Chapters
Goodreads
3.64

Vedeli ste, že Hitler užíval kokaín? Že Stalin vykradol banku? Že telo Charlieho Chaplina po jeho smrti ukradli a požadovali zaň výkupné?

Giles Milton je majster beletrizovanej histórie. Jeho Bizarné historky z dejín, napísané osobitým, pútavým štýlom, ponúkajú stovku fascinujúcich historiek, čriepkov histórie, ktoré pôsobia ako výplody spisovateľovej fantázie, ale každé slovo na nich je pravdivé.

Hrdinami historiek sú osobnosti ako Hiroo Onoda, posledný japonský vojak, ktorý bojoval v druhej svetovej vojne ešte v roku 1974, Agatha Christie, ktorá sa v roku 1926 na jedenásť dní záhadne stratila, alebo Werner Franz, stevard, ktorý prežil pád Hindenburgu, keď vzducholoď v roku 1937 zachvátili plamene. Bizarné historky z dejín prinášajú aj odpoveď na to, kto zjedol posledného dronta, kto v skutočnosti zabil Rasputina a prečo má seržant Stubby štyri nohy.

Týmito faktograficky precíznymi historkami Giles Milton ukazuje v novom svetle rozličné neslávne udalosti a mnohé rázovité postavy (a zvieratá) z dejín, ktoré spoločne tvoria pestrú galériu špiónov, lotrov, kanibalov, dobrodruhov a otrokov naprieč dvadsiatimi storočiami a šiestimi svetadielmi.

Recenzie

Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku aneb Poznejte perli?ky z historie - Blog

Historie není nuda. Není to jen o šprtání důležitých milníků, ale i o zajímavých perličkách, které se ve školách neučí. Víte třeba to, že Stalin byl i lupič, který osnoval loupeže v bankách? Nebo že Hitler byl závislý na kokainu?

Čítať ďalej

Blesková recenze: Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci

Kniha Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci je druhým dílem série Fascinující poznámky...

Čítať ďalej

Alebo skúste

Kromě osudů polských bratří a lidí z jejich okolí, můžeme sledovat i osudy několika německých vojáků, kteří asi nevzbudí u vás moc sympatií. // Kurwa czytaj

Kruh

Kruh

Dave Eggers
Kruh Dave Eggers

Bylo to tak čtivé, že jsem chodila s nosem zabořeným do knihy úplně všude. // What Jane Reads

Či už ste si nejakou stratou prešli alebo nie, tento príbeh stojí za zmienku a za vašu pozornosť, lebo toto nie je ďalšia smutná kniha o strate ale veľkolepý príbeh o živote. // Forever a dreamer

Čakanie na Bojanglesa

Čakanie na Bojanglesa

Olivier Bourdeaut
Čakanie na Bojanglesa Olivier Bourdeaut

Čakanie na Bojanglesa nie je kniha, ktorá by mala ambíciu dobývať topky v kníhkupectvách, nie je provokujúca, kontroverzná, ani sa nečíta ľahko ako jednohubka. Bude ale výborným čítaním pre tých, ktorí nejdú po komercii a v záplave rýchlokvasených hviezdičiek hľadajú netradičné perly. // monicqa