Modrá ako noc

Simone van der Vlugt
Slovart • 2017

Amsterdam, píše sa rok 1654. Po náhlej smrti manžela sa mladá Catrijn rozhodne odísť z rodného mestečka a začne nový život ako gazdiná v rodine úspešného obchodníka. Amsterdam v tom čase prekvitá, zo ...�ase prekvitá, zo zámorských výprav na Ďaleký východ sa do krajiny vracajú lode plné exotického bohatstva. Mladej vdove nebezpečne skríži cestu postava z minulosti a Catrijn utečie do Delftu. Tam svoj umelecký talent uplatní v rozvíjajúcej sa hrnčiarskej dielni, výrobky ktorej začínajú konkurovať drahému čínskemu porcelánu. No osud jej do života vstúpi znova, tentoraz v podobe morovej epidémie, a mladá žena sa musí rozhodnúť, či poslúchne rozum a zachráni sa, alebo srdce a ostane s mužom, za ktorého sa vydala.Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom dramatických príbehov či príbehov z európskej histórie.
Viac

  • Počet strán: 232 strán
  • ISBN13:9788055627892
  • Originálny názov: Nachtblauw

Historický román Simone van der Vlugt

Z nizozemského originálu- Nachtblauw Žáner- Historický román Preklad- Adam Bžoch Séria- / Počet strán- 352 Väzba- pevná väzba s prebalom Rok vydania- 2017 Vydavateľstvo- Slovart Čítané- marec 2018 Viac informácií o titule nájdete na tomto odkaze. Čítaj ďalej...:)

Čítať ďalej
Amsterdam, píše sa rok 1654. Po náhlej smrti manžela sa mladá Catrijn rozhodne odísť z rodného mestečka a začne nový život ako gazdiná v rodine úspešného obchodníka. Amsterdam v tom čase prekvitá, zo zámorských výprav na Ďaleký východ sa do krajiny vracajú lode plné exotického bohatstva. Mladej vdove nebezpečne skríži cestu postava z minulosti a Catrijn utečie do Delftu. Tam svoj umelecký talent uplatní v rozvíjajúcej sa hrnčiarskej dielni, výrobky ktorej začínajú konkurovať drahému čínskemu porcelánu. No osud jej do života vstúpi znova, tentoraz v podobe morovej epidémie, a mladá žena sa musí rozhodnúť, či poslúchne rozum a zachráni sa, alebo srdce a ostane s mužom, za ktorého sa vydala.Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom dramatických príbehov či príbehov z európskej histórie.

Mohlo by sa vám páčiť