Nimona

Noelle Stevenson
Harper Collins • 2015

The graphic novel debut from rising star Noelle Stevenson, based on her beloved and critically acclaimed web comic, which Slate awarded its Cartoonist Studio Prize, calling it "a deadpan epic."Nemeses...! Dragons! Science! Symbolism! All these and more await in this brilliantly subversive, sharply irreverent epic from Noelle Stevenson. Featuring an exclusive epilogue not seen in the web comic, along with bonus conceptual sketches and revised pages throughout, this gorgeous full-color graphic novel is perfect for the legions of fans of the web comic and is sure to win Noelle many new ones.Nimona is an impulsive young shapeshifter with a knack for villainy. Lord Ballister Blackheart is a villain with a vendetta. As sidekick and supervillain, Nimona and Lord Blackheart are about to wreak some serious havoc. Their mission: prove to the kingdom that Sir Ambrosius Goldenloin and his buddies at the Institution of Law Enforcement and Heroics aren't the heroes everyone thinks they are.But as small acts of mischief escalate into a vicious battle, Lord Blackheart realizes that Nimona's powers are as murky and mysterious as her past. And her unpredictable wild side might be more dangerous than he is willing to admit.
Viac

  • Počet strán: 272 strán
  • Ďalšie vydania: Nimona

Sumár recenzie
Na tomto linke sa nachádza recenzia na knihu. Recenzia sa zaoberá knihou a hodnotí ju pozitívne. Recenzent chváli príbeh, postavy a humor v knihe. Kniha má podľa neho zaujímavý koncept a originálnu vyprávačskú formu. Recenzent sa tiež zmieňuje o výtvarnej stránke knihy, ktorá ho zaujala. Celkovo, recenzent odporúča knihu a tvrdí, že je to zábavné a dobre napísané čítanie. Takže ak hľadáte knihu, ktorá vás pobaví a pritom vám ponúkne zaujímavý príbeh, Nimona je skvelou voľbou.

Autor: Noelle StevensonOriginálny názov: NimonaVydavateľstvo: CooBoo 2019Séria: -Diel:  -Počet strán: 272Žáner:  YA, fantasyMoje hodnotenie knihy: 5*/5*Moje hodnotenie obálky: 5*/5*Anotácia:Komiksový román, ktorý spôsobil záchvaty smiechu a plaču miliónom čitateľom po celom svete.Nimonu si musíte prečítať, či už holdujete tínedžerskym knihám, fantasy, komiksom, alebo všetkému dokopy! Nimona[...]

NOELLE STEVENSON | 272 STRÁN | GRAFICKÝ ROMÁN | COOBOO Talentovaná umelkyňa Noelle Stevenson sa preslávila svojím debutovým grafickým románom, ktorý sa posmieva zaužívaným trópom a klišé v príbehoch o superhrdinoch a superzloduchoch. Nimona prichádza ako pohroma: nie je hrdinka, nie je ani zloduch, no dokáže sa premeniť na žraloka, draka a vlastne takmer na všetko. Prichádza, aby pomohla[...]

Nimona je živel. Od prvej strany vidieť, že toto dievča vie čo chce. Sebavedomie a drzosť sú jej ďalšie mená. Energická, neskrotná. Nepremýšľa, koná. Nimona je ako mladosť. Nimona sa z ničoho nič objaví v tajnom sídle Ballistra Blackhearta, známeho zloducha. Chce sa stať jeho […]

Keď si niekedy potrebujem oddýchnuť od učenia alebo práce, rada si prečítam komix. Preto som siahla po Nimone a zamilovala som sa do nej na prvý pohľad. Nimona je úplne Príspevok Nimona nie je decko, Nimona je žralok! I Jaji bloguje zobrazený najskôr Jaji bloguje.

Ahojte! Dnes vám predstavím komiks, ktorý sa v slovenskom jazyku dostal von na začiatku marca. Jedná sa o komiks Nimona od autorky Noelle Stevenson. Takže sa pohodlne usaďte a čítajte... Anotácia:Nimona má poriadne podrezaný jazyk, dvakrát reže a ani raz nemeria a ešte je aj tvaromenička. Jednoducho chodiaca katastrofa. Jedného krásneho dňa sa rozhodne, že najväčší zloduch v kráľovstve[...]

The graphic novel debut from rising star Noelle Stevenson, based on her beloved and critically acclaimed web comic, which Slate awarded its Cartoonist Studio Prize, calling it "a deadpan epic."

Nemeses! Dragons! Science! Symbolism! All these and more await in this brilliantly subversive, sharply irreverent epic from Noelle Stevenson. Featuring an exclusive epilogue not seen in the web comic, along with bonus conceptual sketches and revised pages throughout, this gorgeous full-color graphic novel is perfect for the legions of fans of the web comic and is sure to win Noelle many new ones.

Nimona is an impulsive young shapeshifter with a knack for villainy. Lord Ballister Blackheart is a villain with a vendetta. As sidekick and supervillain, Nimona and Lord Blackheart are about to wreak some serious havoc. Their mission: prove to the kingdom that Sir Ambrosius Goldenloin and his buddies at the Institution of Law Enforcement and Heroics aren't the heroes everyone thinks they are.

But as small acts of mischief escalate into a vicious battle, Lord Blackheart realizes that Nimona's powers are as murky and mysterious as her past. And her unpredictable wild side might be more dangerous than he is willing to admit.