Kým Paríž spal

Ruth Druart
Ikar • 2021

Nezabudnuteľný príbeh o viere a vzdore počas jedného z najpochmúrnejších období v dejinách. Santa Cruz, 1953. Jean-Luc sa snaží zabudnúť na dávne udalosti. Jazva na tvári je len malá cena za hrôzy, kt...cena za hrôzy, ktoré prežil počas nacistickej okupácie Francúzska. Teraz má nový život v Kalifornii a rodinu. Nikdy nečakal, že mu raz minulosť znova zaklope na dvere. Paríž, 1944. Mladá židovská žena nastupuje do vlaku smerujúceho do Osvienčimu s drobným uzlíkom v náručí. Vo chvíli zúfalstva vtisne to najvzácnejšie, čo má, do rúk cudzieho človeka. Zostáva jej iba nádej. Na tmavom nástupišti sa prepletú dva ľudské osudy, ktoré obom aktérom navždy zmenia život. Román Kým Paríž spal je príbeh o odhodlaní a odvahe, keď sa človeku zdá, že všetko stratil. No predovšetkým je to príbeh o tom, čo znamená ľúbiť. Martinus.sk · Čítanie z knihy KÝM PARÍŽ SPAL (Ruth Druart)
Viac

Autor: Ruth DruartOriginálny názov: While Paris SleptVydavateľstvo: Ikar 2021Séria: -Diel:  -Počet strán: 392Žáner:  vojnový románMoje hodnotenie knihy: 3*/5*Moje hodnotenie obálky: 4*/5*Anotácia:Nezabudnuteľný príbeh o viere a vzdore počas jedného z najpochmúrnejších období v dejinách.Santa Cruz, 1953. Jean-Luc sa snaží zabudnúť na dávne udalosti. Jazva na tvári je len malá cena za hrôzy,[...]

Nezabudnuteľný príbeh o viere a vzdore počas jedného z najpochmúrnejších období v dejinách. Santa Cruz, 1953. Jean-Luc sa snaží zabudnúť na dávne udalosti. Jazva na tvári je len malá cena za hrôzy, ktoré prežil počas nacistickej okupácie Francúzska. Teraz má nový život v Kalifornii a rodinu. Nikdy nečakal, že mu raz minulosť znova zaklope na dvere. Paríž, 1944. Mladá židovská žena nastupuje do vlaku smerujúceho do Osvienčimu s drobným uzlíkom v náručí. Vo chvíli zúfalstva vtisne to najvzácnejšie, čo má, do rúk cudzieho človeka. Zostáva jej iba nádej. Na tmavom nástupišti sa prepletú dva ľudské osudy, ktoré obom aktérom navždy zmenia život. Román Kým Paríž spal je príbeh o odhodlaní a odvahe, keď sa človeku zdá, že všetko stratil. No predovšetkým je to príbeh o tom, čo znamená ľúbiť. Martinus.sk · Čítanie z knihy KÝM PARÍŽ SPAL (Ruth Druart)

Mohlo by sa vám páčiť