Väznená

Karin Slaughter
Aktuell • 2023

Manželia a manželky. Matky a dcéry. Minulosť a budúcnosť. Tajomstvá ich spájajú. A tajomstvá ich môžu zničiť. Autorka knihy Pekné dievčatá sa vracia s pútavým, citovo spletitým trilerom, v ktorom sa š...lerom, v ktorom sa šarmantný hlavný hrdina dostane do najtemnejších hlbín tajomstva, ktoré ho môže zničiť. Willa Trenta z Georgijského vyšetrovacieho úradu (GBI) privolajú k prípadu vraždy na opustenom stavenisku. Všetko sa skomplikuje, keď mŕtveho muža identifikujú ako bývalého policajta. Keď však Sara Lintonová – nová súdna lekárka GBI a Willova milenka – obhliadne telo, zistí, že obrovské množstvo krvi nájdené na mieste činu nepatrí mŕtvemu policajtovi. Krvavé stopy vedúce z miesta činu naznačujú, že môže ísť o ďalšiu obeť – ženu, ktorá zmizla... a ktorá zomrie, ak ju nenájdu včas. Will ťahá za kratší koniec, pretože stavba patrí najobľúbenejšiemu človeku v meste: bohatému a mocnému športovcovi s konexiami na tých najvyšších miestach – mužovi, ktorému napriek Willovej snahe prešlo znásilnenie. Keď však dôkazy spoja Willovu problematickú minulosť s prípadom, následky na seba nedajú dlho čakať a spôsobia v jeho živote, ako aj živote jeho blízkych vrátane kolegov, rodiny a priateľov a rovnako v živote podozrivých, ktorých prenasleduje – hotovú smršť.
Viac

Sumár recenzie
Detektívny triler "The Kept Woman" od Karin Slaughter s hlavným hrdinom Willom Trentom prináša svieži príbeh plný tajomstiev a napätia. Will sa zaplietol do vraždy bývalého policajta, kde všetko svedčí o ďalšej neznámej obeti, ktorú musí nájsť, aby ju zachránil. Jeho minulosť sa nečakane spája s prípadom, čo naberá nebezpečný zvrat pre jeho život i pre životy blízkych. Autorka Karin Slaughter excelentne rozvíja príbeh série Willa Trenta s prekvapivými odklonmi od klasického detektívneho žánru.

Manželia a manželky. Matky a dcéry. Minulosť a budúcnosť. Tajomstvá ich spájajú. A tajomstvá ich môžu zničiť. Autorka knihy Pekné dievčatá sa vracia s pútavým, citovo spletitým trilerom, v ktorom sa šarmantný hlavný hrdina dostane do najtemnejších hlbín tajomstva, ktoré ho môže zničiť. Willa Trenta z Georgijského vyšetrovacieho úradu (GBI) privolajú k prípadu vraždy na opustenom stavenisku. Všetko sa skomplikuje, keď mŕtveho muža identifikujú ako bývalého policajta. Keď však Sara Lintonová – nová súdna lekárka GBI a Willova milenka – obhliadne telo, zistí, že obrovské množstvo krvi nájdené na mieste činu nepatrí mŕtvemu policajtovi. Krvavé stopy vedúce z miesta činu naznačujú, že môže ísť o ďalšiu obeť – ženu, ktorá zmizla... a ktorá zomrie, ak ju nenájdu včas. Will ťahá za kratší koniec, pretože stavba patrí najobľúbenejšiemu človeku v meste: bohatému a mocnému športovcovi s konexiami na tých najvyšších miestach – mužovi, ktorému napriek Willovej snahe prešlo znásilnenie. Keď však dôkazy spoja Willovu problematickú minulosť s prípadom, následky na seba nedajú dlho čakať a spôsobia v jeho živote, ako aj živote jeho blízkych vrátane kolegov, rodiny a priateľov a rovnako v živote podozrivých, ktorých prenasleduje – hotovú smršť.

Mohlo by sa vám páčiť