María Hesse Fran Ruiz

Bowie: Ilustrovaný životopis

CPRESS - 2018
168 strán
ISBN: 9788026421689
Goodreads

Ilustrovaný životopis muže mnoha umění i tváříDavid Bowie byl více než zpěvák, více než umělec. Jeho vliv na moderní popkulturu je nesmazatelný. Poznejte muže mnoha tváří, kontroverzní ikonu hudebního světa i jeho alter ego Ziggyho Stardusta. Beletrizovaná biografie s fataskními ilustracemi a surrealistickými motivy odráží to, co Bowie celý svůj život představoval – směsici obrovského talentu, nápaditého stylu i křehké duše. Budete mít pocit, že životní dráhu Bowieho posloucháte přímo z jeho úst.

Recenzie

Ilustrovaná Bowiegrafia

V roku 2016 celkom náhle odišiel do večnosti anglický spevák, hudobník, herec a umelec v širšom slova zmysle – David Bowie. Svoj pomník legendy si vybudoval už dávno počas svojho intenzívneho života a posledný nekonečný punc mu dal tiež sám, a to tesne po svojej smrti, keď vyšiel jeho posledný štúdiový album.

Čítať ďalej

Životopis slávneho Bowieho v kresbách║Bowie: Ilustrovaný životopis║fotorecenzia

Myslím, že Bowieho ako umelca netreba predstavovať. Je známy po celom svete a ľudia si ho obľúbili už v minulom storočí. Musím sa priznať, že ja Bowieho veľmi nepočúvam, aj keď sa mi páči tento štýl hudby. Stále som si však k jeho pesničkám nevybudovala takú lásku ako napríklad ku Queen. Každopádne, Bowie ma veľmi zaujíma ako osobnosť a bola som na jeho životopis mala slinky už odkedy[...]

Čítať ďalej

Alebo skúste

PAX 7: Dech smrti

PAX 7: Dech smrti

Äsa Larsson Ingela Korsell
PAX 7: Dech smrti Äsa Larsson Ingela Korsell

PAX i na posedmé patří k tomu nejlepšímu co můžeme v tomto žánru najít. // Schefikuv blog

Najlepšie príbehy sú zo života. Ako tento o troch orieškoch, ktoré musí ako Broňa rozlusknúť, aby si zachránila život: Kto ju chce zabiť? Prečo? A ako?

Pyro

Pyro

Brandon Sanderson
Pyro Brandon Sanderson

Kvôli takýmto dielam sa totiž v dnešnej dobe ešte stále oplatí čítať post-apo. // The Bookland

Je otázne, nakoľko je táto próza o láske, respektíve, či hlavnou témou nie je skôr neláska a jej podoby. // Jozef Kuric