Prevtelenie

Emma Donoghue
Ikar • 2017

Spisovateľka, ktorá sa už svojím debutom zaradila medzi najčítanejšie svetové autorky, nás tentoraz prostredníctvom skúsenej ošetrovateľky zavedie do zabudnutého írskeho kraja. Polovica devätnásteho s... devätnásteho storočia do týchto končín akoby ešte ani nedorazila. Vzdelaná anglická ošetrovateľka sa ocitne v prostredí, kde rozhodujú muži, legendy a povery. Jej úlohou je zistiť, či informácia, ktorá sa zásluhou miestneho lekára dostala do sveta a ktorá spôsobila, že tento stratený kút Írska ožíva, je naozaj pravdivá. Do skromnej chalupy v slatinách sa hrnú ľudia z celého Írska, ba i z cudziny. Prichádza aj novinár, ktorý má napísať o senzačnom prípade. Lib Wrightová sa pokúša odhaliť, čo sa v skutočnosti v dome O’Donnellovcov odohráva. Priebojný novinár a emancipovaná ošetrovateľka čoskoro spoznávajú, že pravda o zázraku znamená smrť.
Viac

HODNOTENIE:    ***"- Chcete povedať, že sa z Anny stáva plaz?- Chcelo sa jej kričať.-Učenci a bádatelia podchvíľou objavia v odľahlých kútoch zemegule javy, ktoré sa na prvý pohľad zdajú nevysvetliteľné, je tak? Čo ak je naša malá priateľka úplne novým druhom?- McBreartymu sa od vzrušenia roztriasol hlas. - Bytosť, ktorá do budúcna ponúka nádej pre celú ľudskú rasu! -" (s.195).  Do Írska,[...]

Čítať ďalej

Emma Donoghuová moderno-fantastické

Z anglického originálu- The WonderŽáner-  moderno-fantastickýPreklad- Zdenka BuntováSéria- /Počet strán- 296Väzba- pevná väzba s prebalomRok vydania- 2017Vydavateľstvo- IkarČítané- júl 2017Viac informácií o titule nájdete na tomto odkaze.Čítaj ďalej...:)

Čítať ďalej

Zvýraznený článok Historické romány Recenzie

Zázrak či šialenstvo? Jedenásťročná Anna prestala pred pár mesiacmi prijímať akýkoľvek zdroj potravy, no predsa žije a správa sa ako každé (skoro) normálne dievča. Čo sa skrýva za týmto tajomným rozhodnutím? Je to choroba alebo zázrak? Pravda sa skrýva v novej knihe Emmy Donoghuovej, známej svojím dielom Izba, ktorá sa nedávno dočkala aj filmového spracovania.

Čítať ďalej
Spisovateľka, ktorá sa už svojím debutom zaradila medzi najčítanejšie svetové autorky, nás tentoraz prostredníctvom skúsenej ošetrovateľky zavedie do zabudnutého írskeho kraja. Polovica devätnásteho storočia do týchto končín akoby ešte ani nedorazila. Vzdelaná anglická ošetrovateľka sa ocitne v prostredí, kde rozhodujú muži, legendy a povery. Jej úlohou je zistiť, či informácia, ktorá sa zásluhou miestneho lekára dostala do sveta a ktorá spôsobila, že tento stratený kút Írska ožíva, je naozaj pravdivá. Do skromnej chalupy v slatinách sa hrnú ľudia z celého Írska, ba i z cudziny. Prichádza aj novinár, ktorý má napísať o senzačnom prípade. Lib Wrightová sa pokúša odhaliť, čo sa v skutočnosti v dome O’Donnellovcov odohráva. Priebojný novinár a emancipovaná ošetrovateľka čoskoro spoznávajú, že pravda o zázraku znamená smrť.

Mohlo by sa vám páčiť