Ukradnutý život

Dugard Jaycee
Ikar • 2012

V lete roku 1991 som bola úplne obyčajné dievčatko. A robila som úplne obyčajné veci. Mala som kamarátky a mamu, ktorá ma ľúbila. Bola som ako vy. Až do dňa, keď mi ten obyčajný život ukradli. Osemnás... ukradli. Osemnásť rokov ma väznili a zneužívali. Osemnásť rokov som nesmela vysloviť svoje meno. Stala som sa matkou, no prinútili ma hrať rolu sestry. Osemnásť rokov som prežívala čiernu moru. Až 26. augusta 2009 som svoje meno získala späť. Volám sa Jaycee Lee Dugardová. A nepokladám sa za obeť. Prežila som. Ukradnutý život je príbeh o mne, vyrozprávaný mojimi slovami presne tak, ako si ho pamätám.
Viac

  • Počet strán: 224 strán
  • ISBN13:9788055129242
  • Originálny názov: A Stolen Life

Autorka: Jeycee DugardováOriginálny názov: A Stolen LifeRok vydania: 2012, vydavateľstvo ikarPočet strán: 224Jazyk: SlovenčinaPrečítané: 8/2017Ukážka z knihy: Spomínať na ten okamih je ťažké. Bola som tam a všetky tie hrôzy sa mi stali, no teraz ma každé obzretie do minulosti núti myslieť dopredu. Žijem prítomnosťou, robila som to odjakživa, a keď sa v spomienkach vracia dozadu, vidím sa ako[...]

V lete roku 1991 som bola úplne obyčajné dievčatko. A robila som úplne obyčajné veci. Mala som kamarátky a mamu, ktorá ma ľúbila. Bola som ako vy. Až do dňa, keď mi ten obyčajný život ukradli. Osemnásť rokov ma väznili a zneužívali. Osemnásť rokov som nesmela vysloviť svoje meno. Stala som sa matkou, no prinútili ma hrať rolu sestry. Osemnásť rokov som prežívala čiernu moru. Až 26. augusta 2009 som svoje meno získala späť. Volám sa Jaycee Lee Dugardová. A nepokladám sa za obeť. Prežila som. Ukradnutý život je príbeh o mne, vyrozprávaný mojimi slovami presne tak, ako si ho pamätám.

Mohlo by sa vám páčiť