Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko

Jonathan Safran Foer
Slovart • 2012

Deväťročný Oskar Schell je nádejný vynálezca, hráč na tamburínu, šperkár a pacifista, zbiera fotografie a píše listy vedcom. Jeho otec zahynie 11. septembra 2001 počas teroristického útoku na World Tr...�toku na World Trade Center v New Yorku. Oskar nájde v otcových veciach kľúč s nápisom „Black", a tak si zaumieni pozhovárať sa s každým v meste, koho priezvisko znie rovnako. Dobrodružné hľadanie vedie chlapca cez celý New York, do nie tak dávnej minulosti, a zároveň sa stáva aj cestou jeho dospievania. Sfilmovaný príbeh knihy ste si mohli od apríla 2012 pozrieť aj v slovenských kinách.
Viac

Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko možno poznajú viacerí z vás vďaka filmu s Tomom Hanksom… Read the postJonathan Safran Foer: Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko Príspevok Jonathan Safran Foer: Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko zobrazený najskôr .

Čítať ďalej
Deväťročný Oskar Schell je nádejný vynálezca, hráč na tamburínu, šperkár a pacifista, zbiera fotografie a píše listy vedcom. Jeho otec zahynie 11. septembra 2001 počas teroristického útoku na World Trade Center v New Yorku. Oskar nájde v otcových veciach kľúč s nápisom „Black", a tak si zaumieni pozhovárať sa s každým v meste, koho priezvisko znie rovnako. Dobrodružné hľadanie vedie chlapca cez celý New York, do nie tak dávnej minulosti, a zároveň sa stáva aj cestou jeho dospievania. Sfilmovaný príbeh knihy ste si mohli od apríla 2012 pozrieť aj v slovenských kinách.

Mohlo by sa vám páčiť