Kniha hřbitova

Neil Gaiman
Polaris • 2008

Nikto Owens, známy ako Nik, je normálny chlapec. Bol by úplne normálny, nebyť toho, že žije na cintoríne a vychovali ho duchovia, vlkodlaci a iné príšery spolu s jeho strážnym anjelom, ktorý nepatrí ...torý nepatrí ani do sveta živých, ani medzi mŕtvych. Vďaka nim však prežije a naučí sa čokoľvek užitočného - napríklad ako sa stať neviditeľným medzi ľuďmi. Na malého chlapca číhajú na cintoríne dobrodružstvá i nebezpečie - prastarý Indigový muž pod kopcom, brána vedúca do ruin mesta obývaného ghulmi, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale Nik neopustí cintorín, bude musieť čeliť útoku Jacka, muža, ktorý mu už vyvraždil rodinu.
Viac

5* kniha hřbitova Neil Gaiman Polaris The Graveyard book

NEIL GAIMAN | 304 STRÁN | FANTASY | POLARIS Neil Gaiman je jeden z najslávnejších a najobľúbenejších autorov-rozprávačov súčastnosti. Už predtým si ma získal svojim všedno-nevšedným príbehom Coraline, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie po celom svete a radí sa do skupinky "dnešných klasík". Keď som Koralínu dočítal, musel som s Gaimanom pokračovať - a kniha, ktorou som tak urobil, je jeho[...]

Čítať ďalej
Nikto Owens, známy ako Nik, je normálny chlapec. Bol by úplne normálny, nebyť toho, že žije na cintoríne a vychovali ho duchovia, vlkodlaci a iné príšery spolu s jeho strážnym anjelom, ktorý nepatrí ani do sveta živých, ani medzi mŕtvych. Vďaka nim však prežije a naučí sa čokoľvek užitočného - napríklad ako sa stať neviditeľným medzi ľuďmi. Na malého chlapca číhajú na cintoríne dobrodružstvá i nebezpečie - prastarý Indigový muž pod kopcom, brána vedúca do ruin mesta obývaného ghulmi, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale Nik neopustí cintorín, bude musieť čeliť útoku Jacka, muža, ktorý mu už vyvraždil rodinu.

Mohlo by sa vám páčiť