Kirsten

Marek Kollár
Marek Kollár • 2020

Pred očami sa nám odvíja silný príbeh piatich mladých ľudí – tínedžerov. Nejde však o jednoduchý žáner pre pobavenie mladej generácie. Kniha prináša zamyslenie sa nad otázkami zmyslu života. Dielo je ...lu života. Dielo je vystavané primárne na psychologizácii postáv a filozofovaní v dialógoch. Tie sú vložené do úst rozprávkovo bohatých mladých ľudí, ktorí nie sú vo svojich životoch ničím obmedzovaní. Slovník postáv preto nie je aj napriek veku na tejto úrovni vnímania už viac tínedžerský. Hlavná hrdinka – Kirsten – si napriek osobnej tragédii vyberá zložitejšiu cestu trpezlivosti. Ide o skladačku na prvý pohľad rôznych životov a udalostí, ktorá sa na konci zleje do jasného obrazu nového začiatku pre všetkých. Kirsten svojím konaním demonštruje, že ak chceme, naša myseľ môže dozrieť kedykoľvek, ak ju vystavíme tým správnym životným skúškam a situáciám.
Viac

  • Počet strán: 216 strán
  • ISBN13:9788057008118

RECENZIA: Kirsten

27. 3. 2020

Kirsten  Marek Kollár   Pred očami sa nám odvíja silný príbeh piatich mladých ľudí – tínedžerov. Skladačka na prvý pohľad rôznych životov a udalostí, ktorá sa na konci zleje do jasného obrazu nového začiatku pre všetkých. Pútavý príbeh je len jednou stránkou autorovho vyjadrenia. Hlavné časti tvoria emocionálne pohnútky a vyzdvihnutie správnych a pozitívnych životných rozhodnutí a[...]

Čítať ďalej
Pred očami sa nám odvíja silný príbeh piatich mladých ľudí – tínedžerov. Nejde však o jednoduchý žáner pre pobavenie mladej generácie. Kniha prináša zamyslenie sa nad otázkami zmyslu života. Dielo je vystavané primárne na psychologizácii postáv a filozofovaní v dialógoch. Tie sú vložené do úst rozprávkovo bohatých mladých ľudí, ktorí nie sú vo svojich životoch ničím obmedzovaní. Slovník postáv preto nie je aj napriek veku na tejto úrovni vnímania už viac tínedžerský. Hlavná hrdinka – Kirsten – si napriek osobnej tragédii vyberá zložitejšiu cestu trpezlivosti. Ide o skladačku na prvý pohľad rôznych životov a udalostí, ktorá sa na konci zleje do jasného obrazu nového začiatku pre všetkých. Kirsten svojím konaním demonštruje, že ak chceme, naša myseľ môže dozrieť kedykoľvek, ak ju vystavíme tým správnym životným skúškam a situáciám.

Mohlo by sa vám páčiť