Čo ak...

Kobi Yamada
Tatran • 2020

Kniha s hlbokým posolstvom, plná fantázie, cenných rád a odvahy – pre všetky generácie Tento príbeh ti chce ukázať, že v tebe drieme nesmierne nadanie, len ho musíš v sebe objaviť. Spoznaj sám seba...Spoznaj sám seba, snívaj a daj sa prekvapiť – životom aj sebou. Možno... áno, možno prekonáš aj svoje najodvážnejšie sny... Jednotlivé strany sú prekrásne ilustrované a dopĺňa ich zväčša len krátky text, ktorý nabáda k zamysleniu a stíšeniu. Výpoveď knihy ťa povzbudí, je priateľská a citlivo dodáva životnú silu. V podstate obsahuje myšlienky a priania, s akými by mali všetci rodičia na svete vypraviť svoje deti na cestu životom. Jedinečná súhra textu a ilustrácie vyslovuje hlboké pravdy o nás a priamo zasiahne srdce. Dá nám odvahu, aby sme hľadeli dopredu a pokračovali v nastúpenej ceste, aj keď je to niekedy veľmi ťažké. Autor Kobi Yamada neuveriteľným spôsobom niekoľkými slovami povie nesmierne veľa. Kniha má napriek svojej jednoduchosti neuveriteľnú hĺbku. Môžeme v nej denne listovať a meditovať o zázrakoch života.
Viac

V čase, keď som bola dieťa, nebolo na trhu veľa detských kníh. Niečo také moje deti určite nebudú poznať. V súčasnosti je na knižnom trhu detských kníh neúrekom a väčšina z nich sú ozajstné skvosty. Práve tie skvosty sa snažím svojim deťom zaradiť do knižnice. Nedávno vyšla vo vydavateľstve Tatran kniha Čo ak… od Kobi Yamada a svoje miesto v … Čítať ďalej Čo ak … (Kobi Yamada)

Kniha s hlbokým posolstvom, plná fantázie, cenných rád a odvahy – pre všetky generácie Tento príbeh ti chce ukázať, že v tebe drieme nesmierne nadanie, len ho musíš v sebe objaviť. Spoznaj sám seba, snívaj a daj sa prekvapiť – životom aj sebou. Možno... áno, možno prekonáš aj svoje najodvážnejšie sny... Jednotlivé strany sú prekrásne ilustrované a dopĺňa ich zväčša len krátky text, ktorý nabáda k zamysleniu a stíšeniu. Výpoveď knihy ťa povzbudí, je priateľská a citlivo dodáva životnú silu. V podstate obsahuje myšlienky a priania, s akými by mali všetci rodičia na svete vypraviť svoje deti na cestu životom. Jedinečná súhra textu a ilustrácie vyslovuje hlboké pravdy o nás a priamo zasiahne srdce. Dá nám odvahu, aby sme hľadeli dopredu a pokračovali v nastúpenej ceste, aj keď je to niekedy veľmi ťažké. Autor Kobi Yamada neuveriteľným spôsobom niekoľkými slovami povie nesmierne veľa. Kniha má napriek svojej jednoduchosti neuveriteľnú hĺbku. Môžeme v nej denne listovať a meditovať o zázrakoch života.

Mohlo by sa vám páčiť