Pieseň sirény

Alexandra Christo
CooBoo SK • 2023

Ona je princezná sirén, on sirény loví. Medzi nenávisťou a láskou je však tenká hranica. Princezná Lira patrí do kráľovskej rodiny sirén a je zo všetkých najvražednejšia. V svojej zbierke má srdcia se...ierke má srdcia sedemnástich princov, vďaka čomu si ju v celom mori vážia. Až kým ju cesty osudu nedonútia spáchať neplánovanú vraždu. Kráľovná morí za trest premení svoju dcéru na niečo, čo sa sirénam hnusí zo všetkého najviac – na človeka. Lira, ktorá stratila čaro svojej piesne, musí Kráľovnej morí do zimného slnovratu priniesť srdce princa Eliana, inak zostane človekom navždy. Jediné miesto, ktoré princ Elian nazýva domovom, hoci je dedičom najmocnejšieho kráľovstva na svete, je oceán. Lov sirén je viac než len odporný koníček, považuje ho za svoje poslanie. Keď z oceána zachráni topiace sa dievča, stane sa pre neho dôležitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Dievčina sľúbi, že mu pomôže nájsť kľúč k zničeniu všetkých sirén. Môže jej skutočne dôverovať? Čo všetko musí Elian podstúpiť, aby nadobro zničil najväčšieho nepriateľa ľudí?
Viac

originálny názov odporný koníček morská vila pirátsky spôsob vzájomný lov samostatný Roman

Sumár recenzie
Recenzia na knihu sleduje príbeh s nevšednou tematikou, ktorý sa odohráva v originálnom prostredí a s nápaditými postavami. Recenzent vyzdvihuje zachytenie emocionálnej stránky príbehu a pôsobivý spôsob, ako autorka preniest napätie na čitateľa. Súčasne zdieľa pozitívnu skúsenosť z čítania, avšak uvádza aj niekoľko negatívnych aspektov, ako by som mohla očakávať "ironické odvrátenie od klasickej lásky". Celkovo sa jedná o "chytrú a dobre napísanú knihu", ktorú odporúča fanúšikom tohto žánru.

kráľovská siréna

Autor: Alexandra Christo Originální název: To Kill a Kingdom Žánr: young adult, fantasy, re-telling Hodnocení: 5 hvězdiček Princezna Lira je královská siréna a také nejsmrtelnější ze všech. Se srdcem sedmnácti princů ve své sbírce...

Ona je princezná sirén, on sirény loví. Medzi nenávisťou a láskou je však tenká hranica. Princezná Lira patrí do kráľovskej rodiny sirén a je zo všetkých najvražednejšia. V svojej zbierke má srdcia sedemnástich princov, vďaka čomu si ju v celom mori vážia. Až kým ju cesty osudu nedonútia spáchať neplánovanú vraždu. Kráľovná morí za trest premení svoju dcéru na niečo, čo sa sirénam hnusí zo všetkého najviac – na človeka. Lira, ktorá stratila čaro svojej piesne, musí Kráľovnej morí do zimného slnovratu priniesť srdce princa Eliana, inak zostane človekom navždy. Jediné miesto, ktoré princ Elian nazýva domovom, hoci je dedičom najmocnejšieho kráľovstva na svete, je oceán. Lov sirén je viac než len odporný koníček, považuje ho za svoje poslanie. Keď z oceána zachráni topiace sa dievča, stane sa pre neho dôležitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Dievčina sľúbi, že mu pomôže nájsť kľúč k zničeniu všetkých sirén. Môže jej skutočne dôverovať? Čo všetko musí Elian podstúpiť, aby nadobro zničil najväčšieho nepriateľa ľudí?

Mohlo by sa vám páčiť