Dobrodružné listy od Félixa

Annette Langen
Slovart • 2023

Sofiin plyšový zajačik Félix veľmi túžil po dobrodružstve. Sofia mu preto vyrobila balón, aby sa mohol pozrieť na svet aj z výšky. No tajný plán sa im vymkol spod kontroly a pre Félixa sa začala nečak...sa začala nečakaná dobrodružná cesta. A už o pár dní prišiel Sofii prvý list... Neskôr ich už od Félixa dostávala čoraz viac - z Mesiaca, z Arktídy, od svetových morí, z dažďového pralesa a dokonca aj z Austrálie. Vtipné, napínavé, a zároveň poučné opisy prírody či okolitého sveta ukryl zajačik do šiestich originálnych listových obálok. Na konci cesty plnej prekvapivých zážitkov sa šťastne vrátil k Sofii, no opäť neprezradil, ako to všetko dokázal. Ďalšie napínavé dobrodružstvo plyšového zajačika Félixa doplnené farebnými obrázkami a veselými listami prináša deťom hravo spracované informácie o našej modrej planéte - Zemi.
Viac

Sumár recenzie
Dobrodružné listy od Félixa je pokračovanie knihy Listy od Félixa, ktorá mala úspech u detí. V tomto pokračovaní sa Félix dostáva na množstvo zaujímavých miest, od planetária a vesmíru po Severný pól, Karibik, dažďový prales a Austráliu. Deti si môžu otvárať každý list s obrázkami a tajnými prekvapeniami, a pri tom sa dozvedia veľa zaujímavých informácií o miestach, kde sa Félix ocitol. Kniha je vhodná pre deti od 5 rokov.

Sofiin plyšový zajačik Félix veľmi túžil po dobrodružstve. Sofia mu preto vyrobila balón, aby sa mohol pozrieť na svet aj z výšky. No tajný plán sa im vymkol spod kontroly a pre Félixa sa začala nečakaná dobrodružná cesta. A už o pár dní prišiel Sofii prvý list... Neskôr ich už od Félixa dostávala čoraz viac - z Mesiaca, z Arktídy, od svetových morí, z dažďového pralesa a dokonca aj z Austrálie. Vtipné, napínavé, a zároveň poučné opisy prírody či okolitého sveta ukryl zajačik do šiestich originálnych listových obálok. Na konci cesty plnej prekvapivých zážitkov sa šťastne vrátil k Sofii, no opäť neprezradil, ako to všetko dokázal. Ďalšie napínavé dobrodružstvo plyšového zajačika Félixa doplnené farebnými obrázkami a veselými listami prináša deťom hravo spracované informácie o našej modrej planéte - Zemi.

Mohlo by sa vám páčiť