Farby života

Katarína Bilkovičová

18-ročný Oliver je večne obklopený priateľmi a dievčatami. Každý ho zbožňuje pre jeho priateľskú povahu, každé dievča ho túži mať pre seba pre jeho príťažlivý zovňajšok. Jeho život je jedna veľká párt...�ivot je jedna veľká párty. Naproti tomu Elias je utiahnutý chlapec bez priateľov, ktorý prestúpil z inej školy. Napriek tomu, že títo dvaja nemajú absolútne nič spoločné, ich cesty sa jedného dňa pretnú tým najzvláštnejším spôsobom. Oliver sa rozhodne nad večne smutným Eliasom rozprestrieť svoje ochranné krídla a postupom času sa z nich stanú priatelia. Čo ale urobí Oliver, keď sa dozvie pravý dôvod, prečo Elias prestúpil z inej školy? Bude Eliasa nenávidieť rovnako ako ostatní? A môže jeden človek zachrániť iného iba tým, že je? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v príbehu o utrpení, predsudkoch, ale aj o skutočnom priateľstve, láske a nádeji.
Viac

  • Počet strán: 320 strán
  • ISBN13:9788097458607

Sumár recenzie
Katarína Bilkovičová sa vo svojej prvotine Farby života zaoberá duševným zdravím a vzťahom dvoch ľudí rovnakého pohlavia, čo je na Slovensku stále zriedkavé. Príbeh sleduje zoznámenie a vzťah medzi dvoma tínedžermi, ktorí majú rôzne tajomstvá a ťažkosti. Prostredníctvom hlavných postáv sa kniha zaoberá vzťahmi, psychickými chorobami a sebaprijatím. Farby života stavajú na odvahe zaoberať sa ťažkými témami a posúvajú diskusiu o psychickom zdraví v slovenskej literatúre ďalej.

18-ročný Oliver je večne obklopený priateľmi a dievčatami. Každý ho zbožňuje pre jeho priateľskú povahu, každé dievča ho túži mať pre seba pre jeho príťažlivý zovňajšok. Jeho život je jedna veľká párty. Naproti tomu Elias je utiahnutý chlapec bez priateľov, ktorý prestúpil z inej školy. Napriek tomu, že títo dvaja nemajú absolútne nič spoločné, ich cesty sa jedného dňa pretnú tým najzvláštnejším spôsobom. Oliver sa rozhodne nad večne smutným Eliasom rozprestrieť svoje ochranné krídla a postupom času sa z nich stanú priatelia. Čo ale urobí Oliver, keď sa dozvie pravý dôvod, prečo Elias prestúpil z inej školy? Bude Eliasa nenávidieť rovnako ako ostatní? A môže jeden človek zachrániť iného iba tým, že je? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v príbehu o utrpení, predsudkoch, ale aj o skutočnom priateľstve, láske a nádeji.

Mohlo by sa vám páčiť