Len to nikomu nepovedz

Miroslava Varáčková
Slovart • 2015

Slová sú niekedy nebezpečnejšie než päste... Ivo má dvadsať a život pred sebou. Mladšia sestra Eva je jeho jediná slabosť, pre ktorú bez okolkov vytiahne do boja. Sedemnásťročná Eva je bratov pravý o...je bratov pravý opak. Odkedy je terčom posmechu medzi spolužiakmi, snaží sa byť neviditeľná. No s jazvou na tvári a stigmou rodinnej tragédie sa uniká pred spolužiakmi len ťažko. Keď nevinné žartíky prerastú v priamočiaru tyraniu, Eva nachádza jedinú radosť zo života už len pri tanci. A tam jej osud uštedrí poslednú a najtvrdšiu ranu menom láska. Aj vo svojej jedenástej knihe dokazuje Miroslava Varáčková, že patrí medzi špičku slovenských autoriek pre tínedžerov. S nehou a porozumením píše o šikane, o pocitoch osamelosti v rozpadnutých rodinách a o priateľstvách tínedžerov, ktoré pre nich v ťažkých chvíľach znamenajú všetko.
Viac

Vedela som, že kniha Len to nikomu nepovedz je o šikane. Očakávala som silné pocity pri čítaní. Očakávala som veľa. Bola pre mňa niečím viac, než len to.

Čítať ďalej

contemporary Recenze romantika young adult

☆☆ Autor: Miroslava VaráčkováNázev: Hlavně to nikomu neříkejNakladatelství: Booklab Rok vydání: 2017Počet stran: 240 No, tak tohle prostě nevyšlo. Ze začátku to vypadalo hrozně nadějně, mělo to nájezd na fakt dobrou knížku na úrovni zahraničních spisovatelů, ale bohužel se to úplně proměnilo.Hlavně to nikomu neříkej je kniha od slovenské autorky a já měla dost problémů (asi) s překladem,[...]

Čítať ďalej

Len to nikomu nepovedz Miroslava Varáčková  „Slová sú niekedy nebezpečnejšie než päste..." Eva a Ivo sú súrodenci, ktorí to nemali a ani nemajú v živote ľahké. Otec zomrel, mama pracuje v zahraničí, a tak sú odkázaní len sami na seba. K tomu všetkému má Eva na tvári nepríjemnú spomienku na otcovu smrť v podobe jazvy. V škole sa jej pre ňu smejú a každý deň čelí útokom spolužiakov. Vec[...]

Čítať ďalej
Slová sú niekedy nebezpečnejšie než päste... Ivo má dvadsať a život pred sebou. Mladšia sestra Eva je jeho jediná slabosť, pre ktorú bez okolkov vytiahne do boja. Sedemnásťročná Eva je bratov pravý opak. Odkedy je terčom posmechu medzi spolužiakmi, snaží sa byť neviditeľná. No s jazvou na tvári a stigmou rodinnej tragédie sa uniká pred spolužiakmi len ťažko. Keď nevinné žartíky prerastú v priamočiaru tyraniu, Eva nachádza jedinú radosť zo života už len pri tanci. A tam jej osud uštedrí poslednú a najtvrdšiu ranu menom láska. Aj vo svojej jedenástej knihe dokazuje Miroslava Varáčková, že patrí medzi špičku slovenských autoriek pre tínedžerov. S nehou a porozumením píše o šikane, o pocitoch osamelosti v rozpadnutých rodinách a o priateľstvách tínedžerov, ktoré pre nich v ťažkých chvíľach znamenajú všetko.

Mohlo by sa vám páčiť