Herman

Lars Saabye Christensen
Slovart • 2015

Niekedy sa v najmenšom človeku skrýva veľké srdce. Jedenásťročný Herman je úplne obyčajný a celkom šťastný chlapec s bujnou fantáziou. Do školy chodí zásadne neskoro, v triede rešpektuje silnejších, t...ektuje silnejších, telesná výchova mu príliš nevonia a či ho má ryšavá Ruby naozaj rada... to sa ešte uvidí. Všetko sa zmení, keď mu začnú padať vlasy a Herman je presvedčený, že čoskoro zomrie. Prechádza veľmi ťažkým obdobím, snaží sa vyrovnať so svojou chorobou i so smrťou milovanej osoby, až kým sa nenaučí prijať seba samého.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788055612966
  • Originálny názov: Herman: a novel

N - Minirecenzie

obyčajný jedenásťročný chlapec rysavá ruby ostatní chlapci úžasná cesta milý chlapec zaujímavý príbeh zelené mydlo

HODNOTENIE:   ***"-Iba čas môže pomôcť.--Čas je korytnačka.,- povie Herman.-Korytnačka?--Žerie šalát a nemôže mi pomôcť.-" (s.119).  Herman Fulkt  je obyčajný jedenásťročný chlapec. Do školy chodí na poslednú chvíľu, musí čeliť šikanovaniu trojice chalanov Glenn, Karsten a Bjornar. Jeho jedinou kamarátkou je ryšavá Ruby, ktorá je do neho platonicky zamilovaná. Dalo by sa povedať, že Herman[...]

Niekedy sa v najmenšom človeku skrýva veľké srdce. Jedenásťročný Herman je úplne obyčajný a celkom šťastný chlapec s bujnou fantáziou. Do školy chodí zásadne neskoro, v triede rešpektuje silnejších, telesná výchova mu príliš nevonia a či ho má ryšavá Ruby naozaj rada... to sa ešte uvidí. Všetko sa zmení, keď mu začnú padať vlasy a Herman je presvedčený, že čoskoro zomrie. Prechádza veľmi ťažkým obdobím, snaží sa vyrovnať so svojou chorobou i so smrťou milovanej osoby, až kým sa nenaučí prijať seba samého.

Mohlo by sa vám páčiť