Konyvran - Tiene

Sarah Prineasová
Fortuna Junior • 2009

Mágia mesta Wellmet je po nedávnom útoku veľmi slabá a čarodejnícky učeň Konyvran prišiel o svoj locus magicalicus. Bez tohto zázračného kameňa nemôže nadviazať kontakt s mágiou. Obyvateľov mesta prit...vateľov mesta pritom začínajú ohrozovať útoky záhadných Tieňov, ktoré svoje obete premieňajú na kameň. Konyvran sa spolu s dcérou wellmetskej vojvodkyne Rusou pokúša odhaliť ich pôvod. Zdroj zla však zrejme leží v ďalekom púštnom meste Deš, ktorému vládne mladý čarodejník lord Jágus. Čo bude mať u čarodejníckeho kráľa väčší úspech – Rusina diplomacia, alebo Konyvranove zlodejské prsty? Na čo v skutočnosti slúžia Jágusove temné bane? A aké zlo sa skrýva v tajomnej púštnej pevnosti?
Viac

Prečítala som si úžasnú knihu a pozrela zaujímavý film, a tak som sa rozhodla, že vám o tom napíšem. Nie som v rozpoložení, v akom by som mohla písať recenziu a písať samotné články o filmoch nie sú mojou šálkou kávy, tak sa to pokúsim nejako jednoliato sceliť. Konyvran Prvý diel tejto série, Čarodejníkovho zlodeja, som čítala ešte minulý rok a rozhodne sa mi páčil a zaujal ma, nechcela[...]

Mágia mesta Wellmet je po nedávnom útoku veľmi slabá a čarodejnícky učeň Konyvran prišiel o svoj locus magicalicus. Bez tohto zázračného kameňa nemôže nadviazať kontakt s mágiou. Obyvateľov mesta pritom začínajú ohrozovať útoky záhadných Tieňov, ktoré svoje obete premieňajú na kameň. Konyvran sa spolu s dcérou wellmetskej vojvodkyne Rusou pokúša odhaliť ich pôvod. Zdroj zla však zrejme leží v ďalekom púštnom meste Deš, ktorému vládne mladý čarodejník lord Jágus. Čo bude mať u čarodejníckeho kráľa väčší úspech – Rusina diplomacia, alebo Konyvranove zlodejské prsty? Na čo v skutočnosti slúžia Jágusove temné bane? A aké zlo sa skrýva v tajomnej púštnej pevnosti?

Mohlo by sa vám páčiť