Náhle, sami

Isabelle Autissier
Inaque • 2017

Louise je skúsená horolezkyňa, Ludovic je statný mladý muž. Opustia svoje parížske zamestnania a vydajú sa na cestu okolo sveta. Zastavia sa na nádhernom ostrove medzi Patagóniou a Hornským mysom. Div...m mysom. Divoká príroda, zasnežené vrcholky hôr, ľadovcové krátery, jazerá bez vody sa však zmenia na nočnú moru.
Viac

  • Počet strán: 144 strán
  • ISBN13:9788089737475
  • Originálny názov: Soudain, seuls

knižní leto pracovní busy malý život skvelý veľký Roman malý život politické problémy neapolská sága veľký hit knižní zdroje holý život snová obálka

Jako už tradičně jsem si řekla, že shrnu v jednom článku své léto. Knižní léto. Krom spousty knih to bylo děsně pracovní, busy, workinghard a vůbec. A bylo to boží ze dvou důvodů - zaprvé mám pocit, že moje práce má smysl, což je tak obohacující, že všechno to půlnoční mailování a instagramování mě neštve (nebudu zase tak sluníčková, abych tvrdila, že vždycky jsem z toho bez sebe nadšením)[...]

V krátkom slede za sebou som prečítal dve knihy. Obidve považujem za výborné, hodné zreteľa a inšpirovali ma. Prvá je príkladom vysokej literatúry a inšpirovala ma okrem iného k hľadaniu v sieti. Druhá predstavuje (ne)obyčajnú kuchársku knihu a inšpirovala ma k vytvoreniu cestovného fotoalbumu. Je len vecou náhody a osobnej márnivosti, že dve čitateľské poznámky sa ocitli v jednom texte.

Ukážky z kníh

Isabelle Autissier je prvá žena, ktorá sama oboplávala svet na plachetnici. Toto prvenstvo získala v medzinárodnej súťaži The BOC Challenge v ročníku 1990/1991. Jej zaoceánska plavba trvala 139 dní a Isabelle mala vtedy iba 35 rokov.

Louise je skúsená horolezkyňa, Ludovic je statný mladý muž. Opustia svoje parížske zamestnania a vydajú sa na cestu okolo sveta. Zastavia sa na nádhernom ostrove medzi Patagóniou a Hornským mysom. Divoká príroda, zasnežené vrcholky hôr, ľadovcové krátery, jazerá bez vody sa však zmenia na nočnú moru.

Mohlo by sa vám páčiť