Peter Sagan

T.J. Millner
XYZ • 2017

Fascinujúci životný príbeh jedinečného talentu, ktorý na seba dokázal strhnúť pozornosť celého cyklistického sveta svojou nesmiernou húževnatosťou, pretekárskymi výsledkami i nezameniteľnými vtipmi. P...iteľnými vtipmi. Peter Sagan sa stal fenoménom, ktorý už dávno prekročil hranice Slovenska a svojimi výkonmi sa nezmazateľne zapisuje do športovej histórie. Rodák zo Žiliny zažiaril už v juniorských kategóriách, keď sa v roku 2008 stal juniorským majstrom Európy i sveta na horských bicykloch. Potom svoju kariéru zameral na cestnú cyklistiku a pokračoval v dobývaní ďalších triumfov. Podarilo sa mu tak napríklad vybojovať päťkrát po sebe zelený dres na Tour de France a v rokoch 2015, 2016 a 2017 získať titul majstra sveta v cestnej cyklistike. Podľa odborníkov patrí k najväčším osobnostiam svetovej cyklistiky súčasnosti.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788056600801

***** Albatros Media a.s. filozofické humorné Plus Recenze sci-fi smutné veselé vážné zamilované černý humor

HODNOTENIE:   ****"Pozrite sa na toho chlapca, utekajúceho ulicami žilinskej štvrti Bôrik. Má necelých päť, nohy sa mu len mihajú nad rozpáleným asfaltom, modré oči mu žiaria a svetlé vlasy vo vetre poletujú. Nespúšťajte z neho oči. Je z rodu víťazov. Je z rodu šampiónov. Tu sa ostatne víťazi a šampióni rodili oddávna." (s.9).  Tourminátor, Tichý zabijak, Hulk, Terminátor, Rambo. Alebo[...]

Fascinujúci životný príbeh jedinečného talentu, ktorý na seba dokázal strhnúť pozornosť celého cyklistického sveta svojou nesmiernou húževnatosťou, pretekárskymi výsledkami i nezameniteľnými vtipmi. Peter Sagan sa stal fenoménom, ktorý už dávno prekročil hranice Slovenska a svojimi výkonmi sa nezmazateľne zapisuje do športovej histórie. Rodák zo Žiliny zažiaril už v juniorských kategóriách, keď sa v roku 2008 stal juniorským majstrom Európy i sveta na horských bicykloch. Potom svoju kariéru zameral na cestnú cyklistiku a pokračoval v dobývaní ďalších triumfov. Podarilo sa mu tak napríklad vybojovať päťkrát po sebe zelený dres na Tour de France a v rokoch 2015, 2016 a 2017 získať titul majstra sveta v cestnej cyklistike. Podľa odborníkov patrí k najväčším osobnostiam svetovej cyklistiky súčasnosti.

Mohlo by sa vám páčiť