Stratený svet

Arthur Conan Doyle (Štefan Kýška)
Belimex • 2001

Škótsky spisovateľ A. C. Doyle, ktorý sa preslávil najmä detektívkami s hlavnou postavou Sherlocka Holmesa, nás v románe Stratený svet zavedie do ťažko prístupných pralesov v okolí rieky Amazonky, kde...y Amazonky, kde sa údajne zachovalo živočíšstvo a rastlinstvo spred dvesto miliónov rokov.Štyria odvážni cestovatelia sa odhodlali preskúmať toto tvrdenie. Počas expedície spoznali množstvo predhistorických zvierat, predovšetkým z mladšej doby jurskej. Čitateľ prežíva spolu s nimi nevšedné dobrodružstvá, zdesenie a hrôzu.
Viac

Recenzovať skoro 100 rokov starú knihu sa javí spočiatku trocha od veci, no zároveň to však dokazuje, že časom overená literatúra má dvere otvorené v každom období. S určitosťou toto tvrdenie platí aj v prípade dobrodružného románu Stratený svet, ktorého autor sir Arthur Conan Doyle patrí do siene slávy svetovej literatúry a jeho diela sa neustále dožívajú aj kinematografických adaptácií.

Čítať ďalej
Škótsky spisovateľ A. C. Doyle, ktorý sa preslávil najmä detektívkami s hlavnou postavou Sherlocka Holmesa, nás v románe Stratený svet zavedie do ťažko prístupných pralesov v okolí rieky Amazonky, kde sa údajne zachovalo živočíšstvo a rastlinstvo spred dvesto miliónov rokov.
Štyria odvážni cestovatelia sa odhodlali preskúmať toto tvrdenie. Počas expedície spoznali množstvo predhistorických zvierat, predovšetkým z mladšej doby jurskej. Čitateľ prežíva spolu s nimi nevšedné dobrodružstvá, zdesenie a hrôzu.