Šťastný Jim

Kingsley Amis
Plus • 2011

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž...�ravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.
Viac

  • Počet strán: 296 strán
  • ISBN13:9788025900192
  • Originálny názov: Lucky Jim

Šťastný Jim

22. 4. 2019

Jim má všetko okrem šťastia. Názov: Štastný Jim Autor: Kingsley Amis Rok vydania v originálnom jazyku: 1954 Žáner: klasika, humorné, fikcia Séria: Diel: “If you can’t annoy somebody, there is little point in writing.” Šťastný Jim je humorná kniha z päťdesiatych rokov minulého storočia, ktorá je stále veľmi veľmi ospevovaná. Väčšina z nás o nej asi … Čítať ďalej Šťastný Jim

Čítať ďalej
Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Mohlo by sa vám páčiť