Nikdekoľvek

Neil Gaiman
Slovart • 2019

Pod ulicami Londýna sa rozprestiera svet, o ktorom väčšina z nás nikdy nepočula. Je to svet príšer, svätcov, vrahov a anjelov, rytierov v lesklej zbroji aj bledých diev v čiernom zamate. Svet tých, kt...et tých, ktorí doň prepadli štrbinami z nášho, horného sveta. Richard Mayhew žil ako celkom obyčajný človek, až kým nezachránil dievča, čo sa pred ním zrazu objavilo zranené na ulici. Ani sa nenazdal a ocitol sa vo svete, o akom sa mu nesnívalo v najhorších – a ani najlepších – snoch. Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom fantasy príbehov od legendárneho autora románov Americkí bohovia alebo Oceán na konci ulice.
Viac

Nikdekoľvek z pera známeho autora Neila Gaimana sa k slovenským čitateľom dostáva po prvý raz, hoci v češtine nájdeme aj staršie vydanie. V každom The post Nikdekoľvek – Neil Gaiman appeared first on Fantasy knihy.

Dobrodružstvo, aké ste ešte nezažili. Nikdekoľvek patrí k povinnému čítaniu pre všetkých milovníkov fantasy. Je až neuveriteľné, koľko fantázie má Gaiman a čo všetko dokáže vymyslieť. O knihe Richard Mayhew žil ako celkom obyčajný človek. Mal nudný život, ničím výnimočný… až kým... The post Tajuplný a magický svet Neila Gaimana v novinke Nikdekoľvek appeared first on Prečítané.sk.

AUTOR: Neil Gaiman ORIGINÁL: Neverwhere (Review, 2005) PŘEKLAD: Ladislava Vojtková NAKLADATELSTVÍ: Polaris ROK: 2006 POČET STRAN: 304 ZDROJ: knihovna Anotace Hlavním hrdinou je obyčejný mladý muž Richard Mayhew, který se potácí svým spořádaným, nudným životem. Jednoho dne ovšem na ulici pomůže otrhané dívce, která ho zavede do tajného světa o němž se mu nikdy ani nesnilo. Jedná se[...]

Books books fantasy Ivkin reading challenge Neil Gaiman Neverwhere reading

Neil Gaiman je láska. Svoje srdce síce nedávam ľahko, tento pánko si ho ale právom zaslúžil. A stačili mu na to len dve knihy. O druhej z nich to bude dnes. Wueeeej! O čom teda rozpráva knižka s tajomným názvom Nikdykde? Zistíte v nej, že pod Londýnom, pulzujúcim veľkomestom, ktoré máme všetci tak radi, existuje ďalšie, […]

Pod ulicami Londýna sa rozprestiera svet, o ktorom väčšina z nás nikdy nepočula. Je to svet príšer, svätcov, vrahov a anjelov, rytierov v lesklej zbroji aj bledých diev v čiernom zamate. Svet tých, ktorí doň prepadli štrbinami z nášho, horného sveta. Richard Mayhew žil ako celkom obyčajný človek, až kým nezachránil dievča, čo sa pred ním zrazu objavilo zranené na ulici. Ani sa nenazdal a ocitol sa vo svete, o akom sa mu nesnívalo v najhorších – a ani najlepších – snoch. Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom fantasy príbehov od legendárneho autora románov Americkí bohovia alebo Oceán na konci ulice.

Mohlo by sa vám páčiť