Takmer definitívny zoznam najhorších nočných môr

Krystal Sutherland
Ikar • 2018

Odkedy starý otec Esther Solarovej stretol smrť, celá rodina trpí strachom. Estherin otec je agorafobik a už šesť rokov nevyšiel zo suterénu. Brat Eugene sa bojí tmy a bez baterky neprejde ani krok. M...ni krok. Mama Rosemary sa zas desí nešťastia. Solarovci veria, že sú prekliati a že raz ich to, čoho sa boja najviac, privedie do hrobu. Lenže Esther kliatbu obíde... takmer. Zatiaľ nevie, z čoho má najväčší strach, a tak sa pre istotu vyhýba všetkému. Výťahom, malým priestorom, davom – skrátka všetkému, čo u nej môže vyvolať fóbiu. Esther je presvedčená, že má situáciu pod palcom, až kým nestretne bývalého spolužiaka zo základnej školy, svoju prvú lásku, Jonaha Smallwooda. Po tomto stretnutí ostane visieť na autobusovej zastávke ľahšia o mobil, všetky peniaze, ovocnú rolku, ktorú si nechávala na neskôr, aj zoznam nočných môr – nehovoriac o dôstojnosti. Lenže táto krádež je zároveň začiatkom nečakaného priateľstva. Spoločne hľadajú spôsob, ako prelomiť kliatbu, ktorá ničí Estherinu rodinu. Postavia sa fóbiám čelom, no zistia, že s jedným strachom predsa len nepočítali: so strachom z lásky.
Viac

Knihy ikar novinka recenzia young-adult

Z času na čas sa si rada prečítam niečo oddychovejšie. V poslednej dobe o to viac, lebo (1) čítam Malý život, (2) riešim nejaké zdravotné problémy a s čítaním Houellebecqa… Prečítať The post Krystal Sutherland: Takmer definitívny zoznam najhorších nočných môr appeared first on Blog o knihách.

Čítať ďalej

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr | Strach je občas to nejlepší, co nás může potkat Autorka: Krystal Sutherland Žánr: YA, Contemporary, Romance, Díl: - Série: - Originální název: A Semi-Definitive List of Worst Nightmares Počet stran: 328 Rok vydání: 2018 Překlad: Ondřej Kronich Nakladatelství: YOLI *** Ester pevně věří, že její rodinu stíhá prokletí. A[...]

Čítať ďalej

contemporary doporučení Recenze romantika young adult

☆☆☆☆ Autor: Krystal SutherlandNázev: Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrNakladatelství: YOLIRok vydání: 2018Počet stran: 328Nalákala mě obálka a jedno Vám řeknu. Vnitřek knížky je stějně dobrý jako jeho zevnějšek.Upřímně. Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, když jsem knížku otevřela. Věděla jsem, že tam půjde o strach, fóbie a celkově, že se to bude točit okolo mentálních chorob.[...]

Čítať ďalej
Odkedy starý otec Esther Solarovej stretol smrť, celá rodina trpí strachom. Estherin otec je agorafobik a už šesť rokov nevyšiel zo suterénu. Brat Eugene sa bojí tmy a bez baterky neprejde ani krok. Mama Rosemary sa zas desí nešťastia. Solarovci veria, že sú prekliati a že raz ich to, čoho sa boja najviac, privedie do hrobu. Lenže Esther kliatbu obíde... takmer. Zatiaľ nevie, z čoho má najväčší strach, a tak sa pre istotu vyhýba všetkému. Výťahom, malým priestorom, davom – skrátka všetkému, čo u nej môže vyvolať fóbiu. Esther je presvedčená, že má situáciu pod palcom, až kým nestretne bývalého spolužiaka zo základnej školy, svoju prvú lásku, Jonaha Smallwooda. Po tomto stretnutí ostane visieť na autobusovej zastávke ľahšia o mobil, všetky peniaze, ovocnú rolku, ktorú si nechávala na neskôr, aj zoznam nočných môr – nehovoriac o dôstojnosti. Lenže táto krádež je zároveň začiatkom nečakaného priateľstva. Spoločne hľadajú spôsob, ako prelomiť kliatbu, ktorá ničí Estherinu rodinu. Postavia sa fóbiám čelom, no zistia, že s jedným strachom predsa len nepočítali: so strachom z lásky.

Mohlo by sa vám páčiť