Rosamund Hodge

Krutá krása (Cruel Beauty Universe, #1)

CooBoo - 2018
256 strán
ISBN: 9788075445292
Originálny názov: Cruel Beauty (Cruel Beauty Universe, #1)
Séria: Cruel Beauty Universe
Goodreads
3.73

Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře.

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království – a to vše jen proto, že její otec uzavřela s tímto vládcem pošetilou dohodu. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. Nyx nenávidí, jak ji její rodina ovládá a tlačí ji do něčeho, co sama nechce, ale v den svých sedmnáctých narozenin přesto odchází do paláce, aby se provdala za tvora, kterého nikdy neviděla. A má jasný plán, zabít vládce, zmocnit se jeho zámku a ukončit jeho devět set trvající nadvládu nad celou zemí. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Avšak aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?

Recenzie

Krutá krása - Rosamund Hodgeová

Jej úlohou bolo zabiť ho. Jej osudom bolo milovať ho. Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království – a to vše jen proto, že její otec uzavřela s tímto vládcem pošetilou dohodu. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. Nyx nenávidí, jak ji její rodina ovládá a tlačí ji do něčeho, co sama nechce, ale v den svých[...]

Čítať ďalej

Na knižnom trhu je ďalšia adaptácia príbehu Kráska a Zviera

Môže nás ešte retelling Krásky a Zvieraťa prekvapiť? Na trhu sa objavila ďalšia novinka – Krutá krása. Čím autorka urobila príbeh iný sa dozviete v článku. Anotácia Převyprávění klasické pohádky Príspevok Na knižnom trhu je ďalšia adaptácia príbehu Kráska a Zviera zobrazený najskôr Jaji bloguje.

Čítať ďalej

O KRÁSKE, KTORÁ MÁ PORAZIŤ NETVORA || KRUTÁ KRÁSA

ROSAMUND HODGE | 255 STRÁN | RETELLING | COOBOO Hoci sa zdá, že príbehov inšpirovaných klasickou rozprávkou Kráska a Zviera je viac než dosť, autorka Rosamund Hodgeová svojim "ďalším" retellingom tohto príbehu debutovala v knižnom yound adult svete. Napriek tomu, že sa navonok jej kniha javí ako ďalšie prerozprávanie rozprávky, príbeh prináša čosi nové. Je totiž o dievčati, ktoré je[...]

Čítať ďalej

Alebo skúste

Čierna hra sa skončila, veď hrať sa nedá donekonečna, keď hudba stíchne, zostane len buď- alebo.

Splnené želanie je úplne nadupaný román pripomínajúci thriller na spôsob 96 hodín. // BooKowski

Pápež František: Rozhovory s Jorgem Bergogliom

Pápež František: Rozhovory s Jorgem Bergogliom

Francesca Ambrogetti a Sergio Rubín
Pápež František: Rozhovory s Jorgem Bergogliom Francesca Ambrogetti a Sergio Rubín

Čo všetko vieme o pápežovi Františkovi? Dalo by sa povedať, že z médií už takmer všetko. Ale je rozdiel, keď o ňom čítame sprostredkované informácie, a keď si prečítame priamo jeho slová.

To

To

Stephen King
To Stephen King

Ak si nespomenieš, neprežiješ. Ak si spomenieš, zomrieš.