Dievča, ktoré čítalo v metre

Christine Féret-Fleury
Motto • 2018

Juliette sa každý deň vezie metrom po trase číslo šesť. Najradšej zo všetkého pozoruje tých, čo okolo nej čítajú. Starú dámu, zberateľa vzácnych vydaní, mladé dievča, ktoré sa okolo strany dvestoštyri...kolo strany dvestoštyridsaťsedem vždy rozplače. Zvedavo a s nehou na nich hľadí, akoby ich čítanie, ich vášne, ich rôznorodé životy mohli tomu jej dodať trocha farby. To všetko až do dňa, keď sa rozhodne vystúpiť o dve stanice skôr a ísť do práce pešo po neznámej ulici. Jediný krok mimo – a celý jej život sa zmení.
Viac

Knihy novinka paríž recenzia

Mám rada knihy o knihách. A toto bolo úplne #mustread, od obálky, cez názov až po popis knihy – Paríž, metro, knihy, tajomno. Žiaľ nakoniec to bolo veľké sklamanie. Začína… Prečítať The post Christine Féret-Fleury: Dievča, ktoré čítalo v metre appeared first on Blog o knihách.

Čítať ďalej

Jediný krok mimo – a celý život sa môže zmeniť. Juliette sa každý deň vezie metrom po trase číslo šesť. Najradšej zo všetkého pozoruje tých, čo okolo nej čítajú. Starú dámu, zberateľa vzácnych vydaní, mladé dievča, ktoré sa okolo strany dvestoštyridsaťsedem vždy rozplače. Zvedavo a s nehou na nich hľadí, akoby ich čítanie, ich vášne, ich rôznorodé životy mohli tomu jej dodať trocha[...]

Čítať ďalej

Čítané: 7/2018 Počet strán: 184 Väzba: pevná Vydavateľstvo: MOTTO Rok vydania:2018 Úryvok: Muž v zelenom klobúku nastupoval vždy na Bercy, vždy prednými dverami vagóna, a presne o sedemnásť minút vystupoval tými istými dveramina stanici La Motte-Piquet-Grenelle – v dni, keď sastanice, zvonenia a kovové buchnutia pravidelnestriedajú, v dni, keď nebýva mimoriadny nával,havárie,[...]

Čítať ďalej
Juliette sa každý deň vezie metrom po trase číslo šesť. Najradšej zo všetkého pozoruje tých, čo okolo nej čítajú. Starú dámu, zberateľa vzácnych vydaní, mladé dievča, ktoré sa okolo strany dvestoštyridsaťsedem vždy rozplače. Zvedavo a s nehou na nich hľadí, akoby ich čítanie, ich vášne, ich rôznorodé životy mohli tomu jej dodať trocha farby. To všetko až do dňa, keď sa rozhodne vystúpiť o dve stanice skôr a ísť do práce pešo po neznámej ulici. Jediný krok mimo – a celý jej život sa zmení.

Mohlo by sa vám páčiť