Dám Ti aj slnko

Jandy Nelson
Slovart • 2015

Kvôli tebe som sa vzdala skoro celého sveta. Slnka, hviezd, oceánu, stromov, všetkého...Výnimočný príbeh od autorky románu Nebo na dosah. To pravé pre fanúšikov Johna Greena, Gayle Forman a Rainbow Ro... a Rainbow Rowell. Dvojčatá Jude a Noe znamenajú jeden pre druhého všetko. Keď majú trinásť, Jude príde na to, že je krásna a Noe, že je gej. Noe miluje okrem sestry už len kreslenie a robí všetko pre to, aby sa dostal na prestížnu umeleckú školu. Jude zamestnávajú viac chlapci. O tri roky je všetko inak. Na školu snov sa dostala Jude, ale je z nej utiahnutá sivá myška, čo sa skrýva za svoje obrazy. Z Noema sa stal pártyboy a lámač babských sŕdc. A ich mama je mŕtva. Dvojčatá spolu ledva prehovoria a ani jeden vlastne nevie prečo. Neuvedomujú si, že každý z nich tvorí len polovicu príbehu, a keby si k sebe našli cestu, dokázali by poskladať svoj svet dokopy, získali by druhú šancu na šťastný život..
Viac

5* Dám ti aj slnko I'll give you the sun Jandy Nelson knižná recenzia slovart

JANDY NELSON | 352 STRÁN | YA, COMING-OF-AGE | SLOVART  Jude a Noe sú dvojčatá. Obaja sú umelci a ako malí sú celkom nerozlučiteľní. Noe sa chce dostať na prestížnu umeleckú školu, Jude si umením ešte nie je taká istá. Noe drží v tajnosti, že je gej a Jude zasa chodí na párty a s ostatnými dievčatami loví chlapcov. Keď však dospejú, všetko je inak - nielenže tieto dvojčatá už nemajú k sebe[...]

Čítať ďalej
Kvôli tebe som sa vzdala skoro celého sveta. Slnka, hviezd, oceánu, stromov, všetkého...Výnimočný príbeh od autorky románu Nebo na dosah. To pravé pre fanúšikov Johna Greena, Gayle Forman a Rainbow Rowell. Dvojčatá Jude a Noe znamenajú jeden pre druhého všetko. Keď majú trinásť, Jude príde na to, že je krásna a Noe, že je gej. Noe miluje okrem sestry už len kreslenie a robí všetko pre to, aby sa dostal na prestížnu umeleckú školu. Jude zamestnávajú viac chlapci. O tri roky je všetko inak. Na školu snov sa dostala Jude, ale je z nej utiahnutá sivá myška, čo sa skrýva za svoje obrazy. Z Noema sa stal pártyboy a lámač babských sŕdc. A ich mama je mŕtva. Dvojčatá spolu ledva prehovoria a ani jeden vlastne nevie prečo. Neuvedomujú si, že každý z nich tvorí len polovicu príbehu, a keby si k sebe našli cestu, dokázali by poskladať svoj svet dokopy, získali by druhú šancu na šťastný život..

Mohlo by sa vám páčiť