Mlčanie jahniat

Thomas Harris
Ikar • 2011

Nové vydanie kultového thrilleru. Hlavná hrdinka, mladá policajtka Clarice Starlingová, dostáva prvú dôležitú úlohu v začínajúcej profesionálnej kariére. Má pomôcť pri pátraní po viacnásobnom vrahov...o viacnásobnom vrahovi, ktorý svoje obete sťahuje z kože. Kľúč k jeho odhaleniu je v rukách ďalšieho viacnásobného vraha – bývalého psychiatra doktora Lectera, ktorý si odpykáva trest vo väzení. Clarice si postupne získava doktorovu dôveru a ten jej na základe vlastných skúseností vysvetľuje spôsob myslenia a motívy vraha psychopata. Možné riešenie však iba naznačuje a stavia ju tak pred množstvo problémov, ktoré už musí prekonať sama. Jodie Fosterová a Anthony Hopkins získali za stvárnenie hlavných postáv vo filme nakrútenom podľa tohto románu Oscary za herecké výkony.
Viac

Thomas Harris horor krimi thriller

Mlčanie jahniat

30. 3. 2017

Ženy zodraté z kože a pomôcť môže zase len jedna osoba – obávaný Hannibal Názov: Mlčanie jahniat Autor: Thomas Harris Rok vydania v originálnom jazyku: 1988 Žáner: horor, thriller, krimi Séria: Hannibal Lecter Diel: 2. Po slobode behá vrah, ktorý ženy zabije a potom ich zoderie z kože. Na prípade pracuje náš starý známy Jack … Continue reading Mlčanie jahniat

Čítať ďalej
Nové vydanie kultového thrilleru. Hlavná hrdinka, mladá policajtka Clarice Starlingová, dostáva prvú dôležitú úlohu v začínajúcej profesionálnej kariére. Má pomôcť pri pátraní po viacnásobnom vrahovi, ktorý svoje obete sťahuje z kože. Kľúč k jeho odhaleniu je v rukách ďalšieho viacnásobného vraha – bývalého psychiatra doktora Lectera, ktorý si odpykáva trest vo väzení. Clarice si postupne získava doktorovu dôveru a ten jej na základe vlastných skúseností vysvetľuje spôsob myslenia a motívy vraha psychopata. Možné riešenie však iba naznačuje a stavia ju tak pred množstvo problémov, ktoré už musí prekonať sama. Jodie Fosterová a Anthony Hopkins získali za stvárnenie hlavných postáv vo filme nakrútenom podľa tohto románu Oscary za herecké výkony.

Mohlo by sa vám páčiť