Červený úsvit

Pierce Brown
Aktuell • 2019

„Ender, Katniss a teraz Darrow.“ Scott Sigler Darrow je Červený; člen najnižšej kasty v spoločnosti rozdelenej podľa farieb. Rovnako ako ďalší Červení celé dni tvrdo pracuje v presvedčení, že on a ...vedčení, že on a jeho ľudia pripravujú povrch Marsu pre život budúcich generácií. Neprotestuje, pretože verí, že všetka krv a pot z tvrdej práce jedného dňa prinesú jeho deťom lepší život. Ale Darrowa a jeho ľudí oklamali. Čoskoro zistí, že ľudstvo už na povrchu Marsu žije celé generácie. Po celej planéte sa rozprestierajú veľké mestá a rozsiahle parky. Darrow, ako aj všetci Červení nie sú ničím iným než otrokmi dekadentnej vládnucej triedy. Vedený túžbou po pomste a spomienkou na stratenú lásku Darrow obetuje všetko, aby sa infiltroval do slávneho Inštitútu, na miesto, kde dominantná Zlatá kasta musí dokázať, že je hodná vládnutia, a kde budúce generácie ľudstva tvrdo bojujú o moc. Darrow bude musieť bojovať nielen o svoj život, ale aj o samotnú budúcnosť civilizácie, pričom súpermi mu budú najlepší a najbrutálnejší predstavitelia vládnucej triedy Spoločnosti. Nezastaví sa pred ničím, aby ich zničil, ani za cenu, že sa bude musieť stať jedným z nich.
Viac

Vždy keď si myslím, že v žánri fantasy určenom nielen pre mladých čitateľov sa už nedá prísť s ničím novým, dostane sa mi do rúk kniha, ktorá ma presvedčí o opaku. Medzi také patrí aj Červený úsvit, prvá časť série odohrávajúcej sa na Marse. Síce tu badať spojitosť s jeho označením "červená planéta", ale pôvod názvu treba hľadať inde, konkrétne v kaste, do ktorej patrí hlavný hrdina Darrow.[...]

Čítať ďalej

Červený úsvit nás zoberie do netradičného prostredia, na planétu Mars. O deji a celkovo tejto sérii sme písali v predstavovaní The post Červený úsvit 1 – Pierce Brown appeared first on Fantasy knihy.

Čítať ďalej

Názov: Červený úsvitAutor: Pierce BrownPoradie v sérii: 1. Rok vydania: 2019Počet strán: 368Vydavateľstvo: Aktuell Červený úsvit nás zoberie do netradičného prostredia, na planétu Mars. O deji a celkovo tejto sérii sme písali v predstavovaní noviniek, kde uvádzame aj dobré zahraničné ohlasy. Ako po prečítaní hodnotíme príbeh my? Darrow, ktorí patrí k rase červených, býva na … Pokračovať v[...]

Čítať ďalej
„Ender, Katniss a teraz Darrow.“ Scott Sigler Darrow je Červený; člen najnižšej kasty v spoločnosti rozdelenej podľa farieb. Rovnako ako ďalší Červení celé dni tvrdo pracuje v presvedčení, že on a jeho ľudia pripravujú povrch Marsu pre život budúcich generácií. Neprotestuje, pretože verí, že všetka krv a pot z tvrdej práce jedného dňa prinesú jeho deťom lepší život. Ale Darrowa a jeho ľudí oklamali. Čoskoro zistí, že ľudstvo už na povrchu Marsu žije celé generácie. Po celej planéte sa rozprestierajú veľké mestá a rozsiahle parky. Darrow, ako aj všetci Červení nie sú ničím iným než otrokmi dekadentnej vládnucej triedy. Vedený túžbou po pomste a spomienkou na stratenú lásku Darrow obetuje všetko, aby sa infiltroval do slávneho Inštitútu, na miesto, kde dominantná Zlatá kasta musí dokázať, že je hodná vládnutia, a kde budúce generácie ľudstva tvrdo bojujú o moc. Darrow bude musieť bojovať nielen o svoj život, ale aj o samotnú budúcnosť civilizácie, pričom súpermi mu budú najlepší a najbrutálnejší predstavitelia vládnucej triedy Spoločnosti. Nezastaví sa pred ničím, aby ich zničil, ani za cenu, že sa bude musieť stať jedným z nich.

Mohlo by sa vám páčiť