Prekvapenie pre knihovníka Tea

Martina Orsi
Stonožka • 2024

Príbeh o knihovníkovi Teovi a nečakanom stretnutí, ktoré mu obrátilo život naruby Medvedík Teo si šťastne nažíval v knižnici aj s pánom Králikom, starším knihovníkom, ktorý ho naučil tomuto krásnemu r...il tomuto krásnemu remeslu. Jeden večer, keď vonku za oknom zúrila víchrica, sa zrazu ozvalo nesmelé zaklopanie na vchodové dvere. Za nimi stálo krásne, čarovné stvorenie – biela medvedica. Najskôr sa Teo nečakanej návšteve veľmi potešil, no odkedy medvedica Linda prišla do zimnej knižnice a Teovho života, Teo sa zmenil. Nemal vôbec hlad, akosi zvláštne ho bolelo bruško a takmer nedokázal súvislo rozprávať... Podarí sa nakoniec medvedíkovi zo zvláštnej choroby vyzdravieť?
Viac

  • Počet strán: 32 strán
  • ISBN13:9788055192017

Sumár recenzie
Stonožka prináša 5 krásnych knižiek pre deti. V sérii Super kniha nápadov vyšla už tretia knižka – po nápadoch pre kreatívne dievčatá a pre lepšiu planétu je tu novinka Super kniha nápadov pre malé a veľké dobrodružstvá. Alžbetka a obláčik je veľmi milý príbeh s krásnym posolstvom a témami ako je rast, prijatie zmeny, strata a odchod, hnev, smútok. Pre deti od 4 rokov tu máme príbeh o knihovníkovi Teovi a nečakanom stretnutí, ktoré mu obrátilo život naruby. Stonožka myslí aj na detičky od troch rokov a prináša milý príbeh Najmenší zajačik o tom, že aj to najmenšie stvorenie na svete dokáže veľké veci. A ešte jeden krásny príbeh z riečnych brehov od autorky zahraničných bestsellerov Pam Ayresovej s rozkošnými ilustráciami Nicoly O’Byrnovej.

Príbeh o knihovníkovi Teovi a nečakanom stretnutí, ktoré mu obrátilo život naruby Medvedík Teo si šťastne nažíval v knižnici aj s pánom Králikom, starším knihovníkom, ktorý ho naučil tomuto krásnemu remeslu. Jeden večer, keď vonku za oknom zúrila víchrica, sa zrazu ozvalo nesmelé zaklopanie na vchodové dvere. Za nimi stálo krásne, čarovné stvorenie – biela medvedica. Najskôr sa Teo nečakanej návšteve veľmi potešil, no odkedy medvedica Linda prišla do zimnej knižnice a Teovho života, Teo sa zmenil. Nemal vôbec hlad, akosi zvláštne ho bolelo bruško a takmer nedokázal súvislo rozprávať... Podarí sa nakoniec medvedíkovi zo zvláštnej choroby vyzdravieť?

Mohlo by sa vám páčiť