Uvidíme sa v auguste

Gabriel García Márquez
Slovart • 2024

Ana Magdalena Bachová, šťastne vydatá zrelá žena, chodí každý rok 16. augusta na ostrov v Karibskom mori, aby na hrob svojej matky položila kyticu gladiol. Noc do odchodu prvého ranného trajektu, ktor...ajektu, ktorú musí stráviť na ostrove, je výnimočnou príležitosťou na malé ľúbostné dobrodružstvo. Život však nie je jednoduchý, svet sa mení a vysnívané stretnutia majú tajuplných protagonistov a nečakané konce. Nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Gabriel García Márquez (1927 – 2014) písal v posledných rokoch života ďalší príbeh o ľudských túžbach, sklamaniach, no opäť najmä o láske. Román, ktorý zostal nedokončený v jeho literárnej pozostalosti, vychádza na celom svete pri príležitosti 10. výročia autorovej smrti a je vzácnou správou o tvorivom i ľudskom zápase veľkého kolumbijského spisovateľa.
Viac

  • Počet strán: 120 strán
  • ISBN13:9788055662718
  • Originálny názov: Until August

Sumár recenzie
Márquezovi synovia, správcovia jeho pozostalosti, nechceli nechať jeho dielo nezabudnuté, aj keď autor trpel postupnou strátou pamäti, čo ovplyvnilo kvalitu jeho posledného románu. Pre fanúšikov však môže byť stále príjemným čitateľským zážitkom. Osobne som si počas života Márquezove diela užíval a s radosťou som sa ponáral do jeho poetických obrazov. Moja knižná zbierka sa tak rozrástla o ďalšie dielo tohto kolumbijského autora, čo naplnilo moju čitateľskú srdcovku.

Ana Magdalena Bachová, šťastne vydatá zrelá žena, chodí každý rok 16. augusta na ostrov v Karibskom mori, aby na hrob svojej matky položila kyticu gladiol. Noc do odchodu prvého ranného trajektu, ktorú musí stráviť na ostrove, je výnimočnou príležitosťou na malé ľúbostné dobrodružstvo. Život však nie je jednoduchý, svet sa mení a vysnívané stretnutia majú tajuplných protagonistov a nečakané konce. Nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Gabriel García Márquez (1927 – 2014) písal v posledných rokoch života ďalší príbeh o ľudských túžbach, sklamaniach, no opäť najmä o láske. Román, ktorý zostal nedokončený v jeho literárnej pozostalosti, vychádza na celom svete pri príležitosti 10. výročia autorovej smrti a je vzácnou správou o tvorivom i ľudskom zápase veľkého kolumbijského spisovateľa.

Mohlo by sa vám páčiť