Petra Lukovicsová Boris Meluš

City v city

E.J. Publishing - 2018
68 strán
ISBN: 9788097297718
Ďalšie vydania:
Goodreads
5

Vitajte vo svete interlingválnych grafických homoným! Ak vás baví jazyk a máte radi pekné obrázky, táto knižka je určená pre vás. Jedno slovo, dva významy, oba skryté v jednej ilustrácii. Homonymá sú slová rovnakého znenia, ale iného významu. V tejto knižke nájdete takzvané nepravé homonymá, nazývané aj homografy, teda slová, ktoré sa rovnako píšu, nie vždy sa aj rovnako vyslovujú. Vybrali sme sa skúmať tie medzijazykové, ku každému slovenskému slovu, nájdete jeho ekvivalent v inom jazyku. Knižka je určená pre zábavu dospelých a tínedžerov a nejde o odbornú publikáciu.

Recenzie

City v city

Slová, slová, slová. Ťažko im rozumieť aj tak, čo ešte keď majú niekoľko významov. Taký malý slovníček medzinárodných homoným pre nás pripravila Petra Lukovicsová.  Ilustrátorka Petra Lukovicsová má za sebou niekoľko kníh, ktoré ilustrovala. Mám rada je prácu napríklad na knihe Cesta na svet. S […]

Čítať ďalej

City v city – Petra Lukovicsová

City v city (Kreslené interlingválne homonymá) – Petra Lukovicsová (Boris Meluš, Jana H. Hoffstädter), E. J. Publishing 2018 „Homonymá sú [...] The post City v city – Petra Lukovicsová appeared first on .

Čítať ďalej

Alebo skúste

Zaujímavá knižka, ktorá na necelých stodvadsiatich stranách ponúkne celkom príjemný čitateľský zážitok. // BooKowski

Koho by nezajímaly slabé chvilky mocných nebo záhady, které dosud nikdo nerozluštil. // Klub knihomolů

Rozum a cit

Rozum a cit

Jane Austen
Rozum a cit Jane Austen

V minulosti si ľudia medzi sebou prejavovali viac úcty. // Knihomoľka Bleise

Trinásť cestujúcich. Podozrivý je každý z nich.