City v city

Petra Lukovicsová Boris Meluš
E.J. Publishing • 2018

Vitajte vo svete interlingválnych grafických homoným! Ak vás baví jazyk a máte radi pekné obrázky, táto knižka je určená pre vás. Jedno slovo, dva významy, oba skryté v jednej ilustrácii. Homonymá sú...ii. Homonymá sú slová rovnakého znenia, ale iného významu. V tejto knižke nájdete takzvané nepravé homonymá, nazývané aj homografy, teda slová, ktoré sa rovnako píšu, nie vždy sa aj rovnako vyslovujú. Vybrali sme sa skúmať tie medzijazykové, ku každému slovenskému slovu, nájdete jeho ekvivalent v inom jazyku. Knižka je určená pre zábavu dospelých a tínedžerov a nejde o odbornú publikáciu.
Viac

  • Počet strán: 68 strán
  • ISBN13:9788097297718

od 13 rokov recenzie rodičom

City v city

15. 8. 2018

Slová, slová, slová. Ťažko im rozumieť aj tak, čo ešte keď majú niekoľko významov. Taký malý slovníček medzinárodných homoným pre nás pripravila Petra Lukovicsová.  Ilustrátorka Petra Lukovicsová má za sebou niekoľko kníh, ktoré ilustrovala. Mám rada je prácu napríklad na knihe Cesta na svet. S […]

Čítať ďalej

City v city (Kreslené interlingválne homonymá) – Petra Lukovicsová (Boris Meluš, Jana H. Hoffstädter), E. J. Publishing 2018 „Homonymá sú [...] The post City v city – Petra Lukovicsová appeared first on .

Čítať ďalej
Vitajte vo svete interlingválnych grafických homoným! Ak vás baví jazyk a máte radi pekné obrázky, táto knižka je určená pre vás. Jedno slovo, dva významy, oba skryté v jednej ilustrácii. Homonymá sú slová rovnakého znenia, ale iného významu. V tejto knižke nájdete takzvané nepravé homonymá, nazývané aj homografy, teda slová, ktoré sa rovnako píšu, nie vždy sa aj rovnako vyslovujú. Vybrali sme sa skúmať tie medzijazykové, ku každému slovenskému slovu, nájdete jeho ekvivalent v inom jazyku. Knižka je určená pre zábavu dospelých a tínedžerov a nejde o odbornú publikáciu.

Mohlo by sa vám páčiť