Cudzie dievča

Zuzana Bilavská
Elist • 2017

Príbeh sa odohráva v rokoch 1988 až 2000 striedavo v Bratislave a vo Viedni. Jozef sa po emigrácii do Rakúska po niekoľkých rokoch opäť stretáva so svojou rodinou. Jeho dcéra Eva sa rozhodne odísť za ...e odísť za ním do zahraničia študovať medicínu. Otec, človek neschopný prevziať zodpovednosť, sa však nedokáže o ňu postarať. Tým ju dostáva do nepredvídateľných ťažkostí. Eva sa tak stáva cudzím dievčaťom v neznámom svete. Neraz musí spraviť ťažké rozhodnutia hraničiace s morálnymi otázkami. Po nepríjemných skúsenostiach sa dostáva do blízkosti lekára, ktorý jej ponúka svoju pomoc. Človek, ktorý v nej vidí identickú podobu so svojou zosnulou dcérou, ktorej smrť má on sám na svedomí, má však pre Evu svoje vlastné plány… Niektoré zápletky v Evinom živote sú inšpirované skutočnými udalosťami.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788081970641

Elist Recenzie Slovak author

cudzie dievča ďalšia hádka lepší život prechodný stav otcovo meno cudzie dievča

V živote vládne neistota, keď sa nemôžete spoľahnúť na človeka, ktorý by mal byť vašim oporným pilierom. Bútľavou vŕbou, ktorej sa môžete vyžalovať.Jozef emigroval do Rakúska. V Bratislave nechal svoju rodinu. Jeho dcéra, Eva, sa po rokoch presťahovala k nemu, aby tam mohla študovať. Až v neznámom meste naozaj zisťuje, že sa pomoci od otca nedočká. Aj keď s ním býva vo Viedni, musí sa[...]

Príbeh sa odohráva v rokoch 1988 až 2000 striedavo v Bratislave a vo Viedni. Jozef sa po emigrácii do Rakúska po niekoľkých rokoch opäť stretáva so svojou rodinou. Jeho dcéra Eva sa rozhodne odísť za ním do zahraničia študovať medicínu. Otec, človek neschopný prevziať zodpovednosť, sa však nedokáže o ňu postarať. Tým ju dostáva do nepredvídateľných ťažkostí. Eva sa tak stáva cudzím dievčaťom v neznámom svete. Neraz musí spraviť ťažké rozhodnutia hraničiace s morálnymi otázkami. Po nepríjemných skúsenostiach sa dostáva do blízkosti lekára, ktorý jej ponúka svoju pomoc. Človek, ktorý v nej vidí identickú podobu so svojou zosnulou dcérou, ktorej smrť má on sám na svedomí, má však pre Evu svoje vlastné plány… Niektoré zápletky v Evinom živote sú inšpirované skutočnými udalosťami.

Mohlo by sa vám páčiť