Heydrich - Muž so železným srdcom

Laurent Binet
Marenčin PT • 2017

Prominentného nacistu Reinharda Heydricha prezývali pražský mäsiar a kat. Šéf gestapa, ktorý naplánoval holokaust a riadil tajnú službu, sa stal protektorom Čiech a Moravy. Po sérii podlých vrážd česk...�ch vrážd českých generálov a vlastencov dostal Slovák Jozef Gabčík a Čech Jan Kubiš z hnutia odporu poverenie Heydricha zabiť. Kniha opisuje kariéru nacistu až po smrteľné zranenie na pražskej zákrute v Kobylisiach – jediný úspešný atentát na vysokopostaveného esesáka počas vojny. Zrodil sa brilantný román o akcii Antropoid riadenej z Londýna. Filmové spracovanie knihy Laurenta Bineta prichádza do slovenských HHhH kín 15. júna 2017 spolu s druhým vydaním knihy pod rovnomenným názvom Heydrich: Muž so železným srdcom.
Viac

  • Počet strán: 336 strán
  • ISBN13:9788056900123
  • Originálny názov: HHhH
  • #história

Laurent Binet historické vojnové

vojnové historické séria

Čo môže byť viac nepríjemné ako pravda? Názov: Heydrich: Muž so železným srdcom Autor: Laurent Binet Rok vydania v originálnom jazyku: 2009 Žáner: vojnové, historické Séria: Diel: “How many forgotten heroes sleep in history’s great cemetery?” Kniha o pravej ruke Hitlera a jedinom úspešnom atentáte na vysokopostaveného nacistu. Reinhard Heydrich je nebezpečnejší ako Himmler, nie … Čítať ďalej[...]

Prominentného nacistu Reinharda Heydricha prezývali pražský mäsiar a kat. Šéf gestapa, ktorý naplánoval holokaust a riadil tajnú službu, sa stal protektorom Čiech a Moravy. Po sérii podlých vrážd českých generálov a vlastencov dostal Slovák Jozef Gabčík a Čech Jan Kubiš z hnutia odporu poverenie Heydricha zabiť. Kniha opisuje kariéru nacistu až po smrteľné zranenie na pražskej zákrute v Kobylisiach – jediný úspešný atentát na vysokopostaveného esesáka počas vojny. Zrodil sa brilantný román o akcii Antropoid riadenej z Londýna. Filmové spracovanie knihy Laurenta Bineta prichádza do slovenských HHhH kín 15. júna 2017 spolu s druhým vydaním knihy pod rovnomenným názvom Heydrich: Muž so železným srdcom.

Mohlo by sa vám páčiť