To kuře je T-Rex!

Cristina M. Banfi
Grada • 2018

Prehistorická zvířata, jejich zvláštní vzhled i to, co se z nich během let vyvinulo, je stále zajímavé téma. Děti například zjistí, jak se vyvinul sloní chobot, jak se u koní změnily prsty v kopyta a ... prsty v kopyta a proč trváme na tom, že kuře je vlastně tyranosaurus rex. Díky kombinaci vědeckých informací, zábavných obrázků a jasnému výkladu vytvořil ilustrátor knihu, která bude malé čtenáře bezpochyby bavit .
Viac

Že sa človek vyvinul z primátov je tak nejak jasné a aj keď je medzitým ešte veľa záhad, nepoznáme všetky evolučné kroky a až na nás ostatné druhy Homo vyhynuli, obecne všetci vieme, že sme z opice. Ale čo ostatné živočíchy? Ako deťom priblížiť evolúciu jednoducho a zrozumiteľne? To by sa mohlo podariť knižke To kura je T-Rex od Romána Garcia Mora. Študoval biológiu, ale venoval sa aj umeniu.[...]

Prehistorická zvířata, jejich zvláštní vzhled i to, co se z nich během let vyvinulo, je stále zajímavé téma. Děti například zjistí, jak se vyvinul sloní chobot, jak se u koní změnily prsty v kopyta a proč trváme na tom, že kuře je vlastně tyranosaurus rex. Díky kombinaci vědeckých informací, zábavných obrázků a jasnému výkladu vytvořil ilustrátor knihu, která bude malé čtenáře bezpochyby bavit .

Mohlo by sa vám páčiť