Pandemonium

Lauren Oliver
CooBoo • 2013

Po úteku sa Lena ocitá v Divočine a musí sa zmieriť s faktom, že všetko, čo doposiaľ prežila, ľudia, ktorých poznala – to všetko je už len minulosťou a neexistuje žiadne predtým. Tam sa pripojí ku sku...m sa pripojí ku skupine Ilegálov, ktorí majú v úmysle preniknúť do sveta „na druhej strane“, kde sa zúčastnia veľkej ceremónie. Tú usporiadala ABD – Amerika bez delirie – organizácia hlásajúca nevyhnutnosť liečby. Keď na nej však Lena stretáva Juliana, jedného z hlavných rečníkov, chlapca zosobňujúceho všetky hodnoty ABD, ani len netuší, že sa ich osudy skrížia viac, než by si kedy pomyslela.
Viac

Autorka: Lauren OliverOriginálny názor: PandemoniumRok vydania: 2013, vydavateľstvo COOBOOPočet strán: 302Jazyk: slovenšinaPrečítané: 05.11.2017Úryvok z knihy:    "Aké to je?"   Viem presne, o čom hovorí, ale napriek tomu sa opýtam: "Aké je čo?"   "Deliria." Nasleduje chíľka ticha. A počujem, ako sa pomaly zosúva z postele. Kľačí medzi posteľami. Neviem sa pohnúť, ani dýchať. Ak sa otočím,[...]

Po úteku sa Lena ocitá v Divočine a musí sa zmieriť s faktom, že všetko, čo doposiaľ prežila, ľudia, ktorých poznala – to všetko je už len minulosťou a neexistuje žiadne predtým. Tam sa pripojí ku skupine Ilegálov, ktorí majú v úmysle preniknúť do sveta „na druhej strane“, kde sa zúčastnia veľkej ceremónie. Tú usporiadala ABD – Amerika bez delirie – organizácia hlásajúca nevyhnutnosť liečby. Keď na nej však Lena stretáva Juliana, jedného z hlavných rečníkov, chlapca zosobňujúceho všetky hodnoty ABD, ani len netuší, že sa ich osudy skrížia viac, než by si kedy pomyslela.

Mohlo by sa vám páčiť