Lev, šatník a čarodejnica - Kroniky Narnie (Kniha 2)

C.S. Lewis
Slovart • 2014

DOSTUPNÉ AJ V štvordielnej KOLEKCII alebo sedemdielnej KOLEKCII ZA SKVELÚ CENU. :-) Kroniky Narnie si získali srdcia miliónov čitateľov v celom „našom“ svete. V našom preto, lebo Narnia je iným, ďa...a je iným, ďalším svetom, ktorý sa podarilo objaviť deťom. Je svetom plným čarodejníkov, víl a škriatkov, hovoriacich zvierat, dobra a zla, ale predovšetkým je svetom tisícov napínavých a dobrodružných príbehov. Prvý je vyrozprávaný v knihe Čarodejníkov synovec. Prečítajte si druhý… V Európe zúri vojna a deti posielajú rodičia z Londýna na vidiek, aby ich uchránili pred hrôzami bombardovania. Štvorica súrodencov sa takto dostane do vidieckeho sídla nemenovaného profesora, kde pri hre objavia skriňu na šaty, cez ktorú sa dá dostať do Narnie. Tú medzičasom ovládla zlá Jádis, ktorá má teraz meno Biela čarodejnica, lebo svoju krajinu zakliala tak, aby v nej bola navždy zima a nikdy Vianoce. Podľa starej veštby sa jej vláda má skončiť až vtedy, keď do trónov na hrade Cair Paravel zasadnú štyria ľudia. Zatiaľ však kruto vládne a mení všetkých, čo sa jej znepáčia, na kamenné sochy. Zachrániť ich môže iba Aslanov dych. Všetkým filmovým fanúšikom dávame do pozornosti aj film na DVD s názvom Letopisy Narnie - Lev, šatník a čarodejnica, ktorý bol natočený podľa tohto titulu.
Viac

2017 blog březen Detektivník knihy recenze

Název: Lev, čarodějnice a skříň Originální název: The Lion, the Witch and the Wardrobe Autor: Clive S. LEWIS Série: Letopisy Narnie (II. díl) Vydáno: březen 2015 Nakladatelství: Fragment Počet stran: 200 Sourozenci Petr, Lucie, Zuzana a Edmund se během války odstěhují do domu profesora. Dům je to velmi tajemný a jeho místnosti skrývají nejedno překvapení. Jeden pokoje je ale[...]

DOSTUPNÉ AJ V štvordielnej KOLEKCII alebo sedemdielnej KOLEKCII ZA SKVELÚ CENU. :-) Kroniky Narnie si získali srdcia miliónov čitateľov v celom „našom“ svete. V našom preto, lebo Narnia je iným, ďalším svetom, ktorý sa podarilo objaviť deťom. Je svetom plným čarodejníkov, víl a škriatkov, hovoriacich zvierat, dobra a zla, ale predovšetkým je svetom tisícov napínavých a dobrodružných príbehov. Prvý je vyrozprávaný v knihe Čarodejníkov synovec. Prečítajte si druhý… V Európe zúri vojna a deti posielajú rodičia z Londýna na vidiek, aby ich uchránili pred hrôzami bombardovania. Štvorica súrodencov sa takto dostane do vidieckeho sídla nemenovaného profesora, kde pri hre objavia skriňu na šaty, cez ktorú sa dá dostať do Narnie. Tú medzičasom ovládla zlá Jádis, ktorá má teraz meno Biela čarodejnica, lebo svoju krajinu zakliala tak, aby v nej bola navždy zima a nikdy Vianoce. Podľa starej veštby sa jej vláda má skončiť až vtedy, keď do trónov na hrade Cair Paravel zasadnú štyria ľudia. Zatiaľ však kruto vládne a mení všetkých, čo sa jej znepáčia, na kamenné sochy. Zachrániť ich môže iba Aslanov dych. Všetkým filmovým fanúšikom dávame do pozornosti aj film na DVD s názvom Letopisy Narnie - Lev, šatník a čarodejnica, ktorý bol natočený podľa tohto titulu.

Mohlo by sa vám páčiť