Mŕtve jazero

Hamid Ismailov
Inaque • 2017

Desivý príbeh o dedičstve studenej vojny. Jeržan vyrastá v odľahlej časti sovietskeho Kazachstanu, kde sa testujú jadrové zbrane. Zamiluje sa do susedovej dcéry a v jeden večer, aby na ňu spravil doje...spravil dojem, skočí do zakázaného jazera. Rádioaktívna voda Jeržana zmení. Nikdy z neho nevyrastie muž, zatiaľ čo z dievčaťa, ktoré miluje, sa stane krásna žena.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788089737512
  • Originálny názov: The Dead Lake

Divoká píseň Dvůr mlhy a hněvu Falešný polibek Magnus Chase on my wishlist

Ani najtemnejšie báje o mytologických ničiteľoch nemôžu konkurovať tomu, čoho bol a stále je schopný kazisvet s podobizňou človeka. Dejiny poskytujú množstvo rukolapných dôkazov zločinov proti ľudskosti a planéte, hoci sa ich páchatelia snažili celé desaťročia utajiť. Patrí medzi ne aj sovietsky jadrový program.

Desivý príbeh o dedičstve studenej vojny. Jeržan vyrastá v odľahlej časti sovietskeho Kazachstanu, kde sa testujú jadrové zbrane. Zamiluje sa do susedovej dcéry a v jeden večer, aby na ňu spravil dojem, skočí do zakázaného jazera. Rádioaktívna voda Jeržana zmení. Nikdy z neho nevyrastie muž, zatiaľ čo z dievčaťa, ktoré miluje, sa stane krásna žena.

Mohlo by sa vám páčiť