Nezvestná

Chevy Stevensová
Ikar • 2011

Tridsaťdvaročná obchodníčka s nehnuteľnosťami Annie O'Sullivanová si v ten osudný deň naplánovala tri úlohy – predať dom, zabudnúť na nedorozumenie s matkou a nezmeškať večeru s nekonečne trpezlivým p...konečne trpezlivým priateľom Lukom. O deň otvorených dverí v dome, ktorý ponúka na predaj, je chabý záujem. Práve sa chystá odísť, keď v dodávke prichádza posledný návštevník, solídny štyridsiatnik. Zdá sa, že sa na ňu predsa len usmeje šťastie... Namiesto toho sa Annie stane obeťou únosu a prežije rok zatvorená v horskej chate, týraná a znásilňovaná psychopatom. Čitateľ sa to dozvie hneď na začiatku, keď Annie, ktorej sa napokon podarí utiecť, rozpráva svoj krutý príbeh psychiatričke. Jej priam neuveriteľná, trpká výpoveď spolu s obrovským úsilím vyrovnať sa s traumou a nadviazať na predchádzajúci život sa preplietajú s pátraním polície po totožnosti únoscu. Prípad komplikuje Annina predtucha, že jej hrozný príbeh sa ešte zďaleka neuzavrel. Pravda človeka nie vždy povznáša! Nezvestná je román plný nečakaných zvratov, zručne napísaný príbeh o tom, čo všetko človek vydrží v neľudských podmienkach a čo je schopný podniknúť pre svoju záchranu, slobodu a dôstojnosť. Román NEZVESTNÁ zaznamenal v zahraničí obrovský úspech a Chevy Stevensovú zaradil medzi autorov bestsellerov časopisu New York Times. Vychádza vo viac ako dvadsiatich krajinách.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788055124223
  • Originálny názov: Still Missing

„Tento román má v sebe všetky ingrediencie potrebné na perfektný triler. Je napínavý, drsný, emotívny, fascinujúci. Napätie stúpa až po hranicu únosnosti, príbeh naháňa čoraz väčšiu hrôzu… Christian White – klobúk dolu.“ Napísal Better reading o psychotrileri Nezvestná, ktorý bol ocenený ako... The post Psychotriler Nezvestná: TOP austrálsky debut roka 2017 appeared first on Prečítané.sk.

Čítať ďalej
Tridsaťdvaročná obchodníčka s nehnuteľnosťami Annie O'Sullivanová si v ten osudný deň naplánovala tri úlohy – predať dom, zabudnúť na nedorozumenie s matkou a nezmeškať večeru s nekonečne trpezlivým priateľom Lukom. O deň otvorených dverí v dome, ktorý ponúka na predaj, je chabý záujem. Práve sa chystá odísť, keď v dodávke prichádza posledný návštevník, solídny štyridsiatnik. Zdá sa, že sa na ňu predsa len usmeje šťastie... Namiesto toho sa Annie stane obeťou únosu a prežije rok zatvorená v horskej chate, týraná a znásilňovaná psychopatom. Čitateľ sa to dozvie hneď na začiatku, keď Annie, ktorej sa napokon podarí utiecť, rozpráva svoj krutý príbeh psychiatričke. Jej priam neuveriteľná, trpká výpoveď spolu s obrovským úsilím vyrovnať sa s traumou a nadviazať na predchádzajúci život sa preplietajú s pátraním polície po totožnosti únoscu. Prípad komplikuje Annina predtucha, že jej hrozný príbeh sa ešte zďaleka neuzavrel. Pravda človeka nie vždy povznáša! Nezvestná je román plný nečakaných zvratov, zručne napísaný príbeh o tom, čo všetko človek vydrží v neľudských podmienkach a čo je schopný podniknúť pre svoju záchranu, slobodu a dôstojnosť. Román NEZVESTNÁ zaznamenal v zahraničí obrovský úspech a Chevy Stevensovú zaradil medzi autorov bestsellerov časopisu New York Times. Vychádza vo viac ako dvadsiatich krajinách.

Mohlo by sa vám páčiť