Dokonalá kořist

Helen Fields
Plus • 2018

Druhý kriminální případ bestsellerové série s detektivem Callanachem a inspektorkou TurnerovouEdinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho cha...epel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.
Viac

Sumár recenzie
Druhý diel série D. I. Callanach od Helen Fields je napínavou detektívnou knihou plnou záhad a akcie. Edinburgh je terčom brutálnych zločinov, pri ktorých je páchateľ neuchopiteľný. Vrah oznamuje ďalšie obete prostredníctvom podozrivých graffiti. Callanach a Turnerová vytvárajú skvelý vyšetrovateľský tím a sú neustále v plnom nasadení nielen pri práci, ale aj v ich súkromných životoch. Napínavý príbeh plný prekvapení a šialeného vrahovia udržuje napätie a čitateľa v neustálom očakávaní ďalšieho kroku. S výbornými postavami a skvele premysleným zápletkou, Perfect Prey je jednoznačne vynikajúci diel série.

Helen Fieldsová bola pre mňa vlani jedným z najväčších (príjemných) prekvapení. Spočiatku som si o jej "dokonalej" sérii myslel, že bude len jednou z mnohých, ale získala si ma dvomi ústrednými postavami a explicitným zobrazením zla. Jej románom prospieva aj zasadenie do Edinburghu, ktorý predsa len nepatrí medzi najčastejšie dejiská. To zároveň poskytuje autorke priestor hádzať polená pod[...]

Druhý kriminální případ bestsellerové série s detektivem Callanachem a inspektorkou TurnerovouEdinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.

Mohlo by sa vám páčiť