Prebuď monštrum

Patrick Ness
Slovart • 2019

Todd a Viola sa ocitli uprostred vojny. Voľbu medzi tým, či sa prikloniť na stranu tyrana alebo teroristov, zatienila bezprostredná hrozba v podobe armády domorodých tlkotov valiacich sa na Nové Prent...é Prentissovo, aby pomstili smrť svojich druhov. Nespútaný chaos navyše násobí vesmírna loď s osadníkmi, ktorí práve pristáli na Novom svete, aby tu hľadali nový, lepší začiatok pre svojich ľudí. Todd s Violou tak opäť musia bojovať o holý život a zároveň sami so sebou, s najťažšou otázkou: Koho by ste zachránili, ak by ste si museli vybrať medzi milovanou osobou a zvyškom planéty? Zaslúži si svet, v ktorom sa v ľuďoch prebúdzajú monštrá, vykúpenie, alebo ho čaká záhuba? Zrýchlený čas nepokojov núti hlavných hrdinov čo najskôr dospieť a čeliť osudovým rozhodnutiam v šokujúcom finále výnimočnej dystopickej trilógie Nespútaný chaos z pera uznávaného autora Patricka Nessa. Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom fantasy literatúry a nezameniteľného štýlu Patricka Nessa.
Viac

Tretí diel série Nespútaný chaos sa začína presne tam, kde druhý skončil. Na Nové Prentissovo sa valia The post Nespútaný chaos 3 : Prebuď monštrum – Patrick Ness appeared first on Fantasy knihy.

Autor: Patrick Ness Originálny názov: Monsters of MenSéria: Nespútaný chaosDiel: tretíPočet strán: 520Rok vydania: 2019Vydavateľstvo: SlovartTodd a Viola sa ocitli uprostred vojny. Voľbu medzi tým, či sa prikloniť na stranu tyrana alebo teroristov, zatienila bezprostredná hrozba v podobe armády domorodých tlkotov valiacich sa na Nové Prentissovo, aby pomstili smrť svojich druhov.[...]

Trilógia Nespútaný chaos je exemplárnym príkladom autorského štýlu Patricka Nessa. Na fantazijnom základe vyslovuje myšlienky týkajúce sa ľudskej spoločnosti, a to všetko v jazyku blízkom mladým čitateľom. Rozvíjanie ich kritického myslenia a základných hodnôt je prvkom, ktorý z tohto spisovateľa urobil jedno z najvyhľadávanejších mien na poli žánru young adult. Každá kniha v rámci trilógie[...]

Todd a Viola sa ocitli uprostred vojny. Voľbu medzi tým, či sa prikloniť na stranu tyrana alebo teroristov, zatienila bezprostredná hrozba v podobe armády domorodých tlkotov valiacich sa na Nové Prentissovo, aby pomstili smrť svojich druhov. Nespútaný chaos navyše násobí vesmírna loď s osadníkmi, ktorí práve pristáli na Novom svete, aby tu hľadali nový, lepší začiatok pre svojich ľudí. Todd s Violou tak opäť musia bojovať o holý život a zároveň sami so sebou, s najťažšou otázkou: Koho by ste zachránili, ak by ste si museli vybrať medzi milovanou osobou a zvyškom planéty? Zaslúži si svet, v ktorom sa v ľuďoch prebúdzajú monštrá, vykúpenie, alebo ho čaká záhuba? Zrýchlený čas nepokojov núti hlavných hrdinov čo najskôr dospieť a čeliť osudovým rozhodnutiam v šokujúcom finále výnimočnej dystopickej trilógie Nespútaný chaos z pera uznávaného autora Patricka Nessa. Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom fantasy literatúry a nezameniteľného štýlu Patricka Nessa.

Mohlo by sa vám páčiť