Skazený kráľ

Holly Black
Slovart • 2019

Jude si rafinovanou dohodou k sebe pripútala krutého Cardana, a tak sa stala bábkarkou ťahajúcou za nitky, tajnou vládkyňou skazeného kráľa. Mánevrovať v sieti neustále sa meniacich politických hier b...ických hier by však bolo náročné, aj keby sa dal Cardan jednoducho ovládať. On však robí všetko preto, aby ju ponížil a podryl jej autoritu, hoci je ňou nevysvetliteľne fascinovaný. Navyše, všetko nasvedčuje tomu, že pre Jude predstavuje niekto z jej blízkych hrozbu. Aby si Jude udržala moc, musí čo najskôr odhaliť zradcu - popri boji s vlastnými komplikovanými citmi voči Cardanovi. V pokračovaní bestselleru Krutý princ rozohráva jedna z najúspešnejších autoriek fantasy Holly Black nebezpečnú hru spletitých intríg a potlačovanej túžby.Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým čitateľom young adult literatúry, fanúšikom Férskej ságy a milovníkom kníh od Holly Black.
Viac

  • Počet strán: 344 strán
  • ISBN13:9788055642437
  • Séria: Férska sága

Holly Black nie je v našich končinách neznámou autorkou. Pred niekoľkými rokmi zarezonovala sériou Kronika rodu Spiderwickovcov, a hoci o nej nejaký čas nebolo počuť, neskôr toto ticho vykompenzovala razantným návratom v dvoch líniách - spoločnej sérii s Cassandrou Clare a vlastnou s názvom Férska sága. Svet bytostí na pomedzí ľudského a magického prírodného sveta ponúka množstvo motívov,[...]

Čítať ďalej
Jude si rafinovanou dohodou k sebe pripútala krutého Cardana, a tak sa stala bábkarkou ťahajúcou za nitky, tajnou vládkyňou skazeného kráľa. Mánevrovať v sieti neustále sa meniacich politických hier by však bolo náročné, aj keby sa dal Cardan jednoducho ovládať. On však robí všetko preto, aby ju ponížil a podryl jej autoritu, hoci je ňou nevysvetliteľne fascinovaný. Navyše, všetko nasvedčuje tomu, že pre Jude predstavuje niekto z jej blízkych hrozbu. Aby si Jude udržala moc, musí čo najskôr odhaliť zradcu - popri boji s vlastnými komplikovanými citmi voči Cardanovi. V pokračovaní bestselleru Krutý princ rozohráva jedna z najúspešnejších autoriek fantasy Holly Black nebezpečnú hru spletitých intríg a potlačovanej túžby.Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým čitateľom young adult literatúry, fanúšikom Férskej ságy a milovníkom kníh od Holly Black.

Mohlo by sa vám páčiť