Andy Warhol: Život v komikse

Adriano Barone
Lindeni • 2020

Jedinečne spracovaný komiksový životopis vo forme rozhovoru so samotným kráľom pop-artu!Andy Warhol bol ikonou svojich čias – bol nezameniteľný, originálny a rád rúcal konvencie. Vo svojej preslávenej...jej preslávenej Factory sa obklopoval tými najzaujímavejšími ľuďmi a žil bohémsky život superhviezdy. Bol posadnutý 15 minútami slávy a tvrdil, že raz ich bude môcť zažiť každý. Ako by ale spätne hodnotil svoje pôsobenie? Obzeral by sa za svojou tvorbou s hrdosťou alebo ironickým úškľabkom? Tento jedinečne spracovaný komiksový životopis vo forme rozhovoru so samotným kráľom pop-artu vám umožní nahliadnuť do jeho fascinujúceho sveta a preniesť sa do spoločnosti newyorskej umeleckej bohémy 60. a 70. rokov.
Viac

  • Počet strán: 224 strán
  • ISBN13:9788056617168

Vydavateľstvo Lindeni nedávno vydalo komiks o spevákovi Davidovi Bowiem, ktorý som zatiaľ nemal možnosť čítať, ale keď ohlásilo príchod Warhola, už som nezaváhal. Tento všestranný umelec so slovenskými koreňmi vtisol nepopierateľnú pečať nielen pop-artu, ale aj New Yorku a množstvu ľudí, s ktorými prišiel do kontaktu či už osobne, ale profesionálne. Miestom jeho života, pôsobenia i vzťahov sa[...]

Čítať ďalej
Jedinečne spracovaný komiksový životopis vo forme rozhovoru so samotným kráľom pop-artu!Andy Warhol bol ikonou svojich čias – bol nezameniteľný, originálny a rád rúcal konvencie. Vo svojej preslávenej Factory sa obklopoval tými najzaujímavejšími ľuďmi a žil bohémsky život superhviezdy. Bol posadnutý 15 minútami slávy a tvrdil, že raz ich bude môcť zažiť každý. Ako by ale spätne hodnotil svoje pôsobenie? Obzeral by sa za svojou tvorbou s hrdosťou alebo ironickým úškľabkom? Tento jedinečne spracovaný komiksový životopis vo forme rozhovoru so samotným kráľom pop-artu vám umožní nahliadnuť do jeho fascinujúceho sveta a preniesť sa do spoločnosti newyorskej umeleckej bohémy 60. a 70. rokov.

Mohlo by sa vám páčiť