Pán much

William Golding
Naše vojsko • 2010

Pán much je alegorický příběh o skupině chlapců, kteří se na pustém ostrově pokouší vybudovat demokratickou společnost a katastrofálně selhávají. Název Pán much je doslovným překladem hebrejského בעל ...ladem hebrejského בעל זבוב, tedy Belzebub neboli ďábel. Odpovídá záměru autora - uchopit, odkud se bere zlo mezi lidmi.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788020610959

Keď som pred štyrmi rokmi prečítala Goldingov román Pán múch, bola som otrasená. Príbeh o mladých stroskotancoch, vytrhnutých z bežného života a odsúdených postarať sa o seba bez pomocnej ruky dospelých, obsahoval príliš veľa násilia a negatívneho pohľadu na ľudskú podstatu. Toto rané dielo Williama Goldinga - nositeľa Nobelovej ceny za literatúru - sa považuje za významnú súčasť literárnej[...]

Čítať ďalej
Pán much je alegorický příběh o skupině chlapců, kteří se na pustém ostrově pokouší vybudovat demokratickou společnost a katastrofálně selhávají. Název Pán much je doslovným překladem hebrejského בעל זבוב, tedy Belzebub neboli ďábel. Odpovídá záměru autora - uchopit, odkud se bere zlo mezi lidmi.

Mohlo by sa vám páčiť